piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinNowy oddział szpitalny w Gubinie od 1 marca

Nowy oddział szpitalny w Gubinie od 1 marca

Dużo pracy, konsekwentne działanie i jest sukces. Oddział rehabilitacji od 1 marca rozpocznie swoją działalność w budynkach szpitalnych przy ul. Śląskiej. 25 łóżek oraz odpowiedni sprzęt, już czekają na pacjentów.

Razem z Jolantą Siwicką, prezesem szpitala i wicestarostą Ryszardem Zakrzewskim wielokrotnie spotykaliśmy się z wicewojewodą Wojciechem Perczakiem i dyrekcją NFZ w tej sprawie. Niestety na drodze stanęła pandemia i wszystko się przedłużyło – mówi w rozmowie z nami starosta krośnieńskie Grzegorz Garczyński.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił wyniki konkursu na prowadzenie oddziału. Kontrakt będzie obowiązywał przez 4 lata, do 2027 roku. Przypomnijmy, że w budynku „C” szpitala w Gubinie od jakiegoś czasu działa już rehabilitacja ambulatoryjna.

Cieszę się bardzo, że oddział został przygotowany i doposażony na czas. Dziękuje za wsparcie Panu Andrzejowi Iwanickiemu, który zasponsorował remont pomieszczeń – dodaje wicestarosta Ryszard Zakrzewski.

To nie pierwszy raz, gdy lokalny przedsiębiorca wspiera działalność szpitalną. – Ponad rok temu uruchomiliśmy rehabilitację ambulatoryjną teraz oddział rehabilitacji stacjonarnej. Bardzo potrzebny w powiecie, wszyscy wiedzą jak długo czeka się w kolejce po takie świadczenia. Teraz mamy to na miejscu – dodaje radny Andrzej Iwanicki.

Dostęp do rehabilitacji oddziałowej faktycznie był utrudniony. Na całej ścianie zachodniej województwa nie było ani jednego oddziału, a kolejki w szpitalach wojewódzkich sięgały kilkunastu miesięcy.

Kilka lat temu obiecaliśmy mieszkańcom, że uruchomimy taki oddział. W budynkach szpitalnych przy ul. Śląskiej mamy coraz więcej usług medycznych. To bardzo cieszy – zauważa przewodniczący rady powiatu krośnieńskiego Kamil Kuśnierek.

Kompleks przy ul. Śląskiej zapełnił się usługami medycznymi w postaci poradni, które korzystają z kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia. Dostępny jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, stworzona została baza ratowników medycznych, a mieszkańcy mają dostęp do nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Nie było łatwo, ale działamy konsekwentnie i realizujemy nałożone przez Zarząd Powiatu cele. Sukcesywnie powiększamy zakres działań Zachodniego Centrum Medycznego – cieszy się prezes Jolanta Siwicka.

Przygotowanie Oddziału kosztowało blisko 300 tys. zł. Środki zostały wydatkowane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i dostosowanie pomieszczeń.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
24.1 ° C
25.1 °
24 °
41 %
5.1kmh
98 %
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE