wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinOdmieniony budynek po szpitalu na ulicy Śląskiej

Odmieniony budynek po szpitalu na ulicy Śląskiej

Wciąż trwają prace remontowe w budynku szpitalnym przy ulicy Śląskiej w Gubinie. Już teraz widać spore zmiany.

Jeden z budynków poszpitalnych przy ulicy Śląskiej w Gubinie, oznaczony literką „B”, był zmorą dla właściciela, którym do niedawna był Powiat Krośnieński. Samorządowi brakowało pieniędzy na wyremontowanie obiektu, więc wystawili go na sprzedaż. Każdy kto jednak kupił budynek musiał pamiętać, że jest on przeznaczony wyłącznie pod usługi medyczne.

W styczniu 2021 roku budynek został zakupiony przez prywatnego inwestora, czyli NZOZ Ośrodek Terapii Grunwald, który zapłacił za obiekt ponad pół miliona złotych. Już wtedy właściciel firmy, Stanisław Bojkowski zapowiadał, że zamierzają uzupełniać się z Zachodnim Centrum Medycznym jeśli chodzi o usługi, nie powielać tych, które już działają (pozostałe dwa budynki przy ulicy Śląskiej są zarządzane przez Powiat Krośnieński i użyczone na działalność szpitala ZCM).

W styczniu w rozmowie z Gazetą Lubuską S. Bojkowski przyznał, że potrzeba będzie dużo pracy, aby doprowadzić budynek do stanu używalności. Wiele już zostało zrobione, co widać z zewnątrz budynku, ale prace wciąż trwają. Ośrodek Terapii Grunwald zapowiadał, że zwiększy zakres swojej działalności poprzez poszerzenie oferty medycznej w postaci m.in. dodatkowych poradni, których otwarcie jest możliwe, ze względu na posiadanie dużego budynku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
5.3 ° C
6.3 °
4.6 °
55 %
1.9kmh
16 %
wt.
10 °
śr.
12 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE