piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieUlica Kościuszki w Krośnie Odrzańskim zmienia się

Ulica Kościuszki w Krośnie Odrzańskim zmienia się

W Krośnie Odrzańskim na ulicy Kościuszki trwają remonty związane z modernizacją drogi oraz ciągów pieszo-rowerowych.

Jak informuje Powiat Krośnieński za pośrednictwem swojej strony, prace związane z przebudową ul. Kościuszki w Krośnie Odrzańskim idą „pełną parą” i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na tym odcinku widać już spore zmiany i z każdym dniem zbliżamy się do zakończenia remontów.

Prace zostały wznowione na początku lutego 2022 roku. Wtedy też wróciły utrudnienia na odcinku ulicy Kościuszki, po wprowadzeniu zmian w ruchu drogowym.

W marcu odbyła się wizja lokalna na placu budowy. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych – Przemysław Waszkiewicz, Kierownik z ZDP – Piotr Petryk oraz przedstawiciel wykonawcy.

Jak informują pracownicy starostwa: Widać już zarys ścieżki rowerowej, która powstaje wzdłuż drogi. Zwiększy ona bezpieczeństwo rowerzystów udających się na cmentarz, ogródki działkowe czy w kierunku Łochowic. Zakres dotyczący chodników i zjazdów do posesji przyległych został wykonany przed planowaną zimową przerwą technologiczną. Zakończyły się już prace związane z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Obecnie równolegle prowadzone są prace w zakresie ciągu pieszo-rowerowego jak i przy modernizacji elementów odwodnienia korpusu drogowego. W ramach zadania konieczna będzie także potrzeba wymiany częściowo warstwy konstrukcyjnej jezdni. Układanie nawierzchni (warstwy bitumicznej) na tym odcinku powinno się rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia.

Na ten moment inwestycja jest niezagrożona czasowo i technicznie. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe i nie wystąpią inne, nieprzewidziane, przeszkody już w maju pojedziemy wyremontowaną drogą.

Inwestycja Powiatu Krośnieńskiego powstaje w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przy wsparciu finansowym Gminy Krosno Odrzańskie. Docelowo stanowić będzie element tzw. pętli Łochowickiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.5 ° C
23.8 °
23.3 °
42 %
4kmh
100 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
26 °
wt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE