piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPierwszy punkt Cariny, a w środę pierwszy mecz w Gubinie

Pierwszy punkt Cariny, a w środę pierwszy mecz w Gubinie

W sobotę – 13 sierpnia – Carina Gubin zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie w III lidze. W środę – 17 sierpnia – gubinianie zagrają pierwszy mecz na swoim stadionie.

Do tej pory Carina Gubin rozegrała dwa spotkania w nowym sezonie 2022/2023, w piłkarskiej III lidze. Były to mecze wyjazdowe. W pierwszym Carina dość niespodziewanie przegrała z beniaminkiem – Polonią Nysa (4:1). Drugi odbył się w minioną sobotę – 13 sierpnia. Drużyna z Gubina zmierzyła się MKS Kluczbork.

Carina zaczęła spotkanie podobnie jak z Polonią Nysa. Ponownie objęła prowadzenie, ponownie autorem gola był Jakub Ryś, który znów popisał się skutecznym rajdem i w 37 minucie zdobył bramkę. Wydawało się, że Carina w końcu wygra z MKS Kluczbork (w poprzednim sezonie raz przegrała i raz zremisowała), ale nie udało się. Najpierw czerwoną kartkę obejrzał Konrad Grzymisławski, później z rzutu karnego do wyrównania doprowadzili gospodarze za sprawą Marcina Przybylskiego (74 minuta). W ostatnich minutach Carina musiała się więc bronić w dziesiątkę, ale dowiozła remis (1:1) do końca.

Czasu na odpoczynek nie ma, ponieważ gubinianie zagrają w środku tygodnia i – po raz pierwszy – na własnym stadionie. W środę – 17 sierpnia – o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie Carina Gubin vs Pniówek Pawłowice.

To kolejny rywal, który gubińskiej drużynie „nie leży”. W poprzednim sezonie Carina przegrała z Pniówkiem w obu spotkaniach. Na własnym stadionie aż 1:4, ale był to ostatni mecz w sezonie, po tym jak Carina była już pewna utrzymania w III lidze. Na wyjeździe natomiast rywalizacja była zacięta, ale to Pniówek Pawłowice był górą (3:2). Do tego w tym sezonie najbliżsi rywale Cariny nie przegrali żadnego spotkania – zremisowali z Odrą Wodzisław Śląski (3:3) i wygrali ze znaną już Carinie Polonią Nysa (4:0). Dzięki temu znajdują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli III ligi. Zawodników Cariny czeka trudne zadanie.