piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólFundacja KGHM Polska Miedź wspiera szpital

Fundacja KGHM Polska Miedź wspiera szpital

Fundacja kolejny raz wesprze nowosolska lecznicę, tym razem dotacja wyniesie 240 tysięcy złotych.

Fundacja KGHM pozytywnie rozpatrzyła wniosek o wsparcie finansowe dla lecznicy w Nowej Soli. Darowizna przeznaczona zostanie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego – elektrokardiografów oraz mobilnych monitorów parametrów krytycznych. Urządzenia wykorzystywane będą przez Kliniczny Oddział Kardiologiczny WS SP ZOZ.

Fundacja od kilku lat wspiera szpital, który dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu może inwestować w nowoczesny sprzęt. W ubiegłym roku przekazała placówce 270 tysięcy złotych, za które kupiony został specjalistyczny sprzęt na Oddział Urologii. Do placówki trfaiły laser holmowy dużej mocy, kamery endoskopowe i źródła światła współpracujące z laserem.

– Jestem ogromnie wdzięczna, że Fundacja od lat wykazuje się zrozumieniem potrzeb naszej placówki i okazuje przychylność w odniesieniu do naszych wniosków z prośbą o partycypowanie w kupnie sprzętu medycznego służącego pacjentom całego regionu. Dziękuję za wrażliwość i otwartość na potrzeby pacjentów nowosolskiego Szpitala – podkreśla Bożena Osińska, Dyrektor WS SP ZOZ w Nowej Soli.

Doposażenie oddziałów w specjalistyczny sprzęt medyczny pozwala zwiększyć liczbę realizowanych świadczeń i skraca czas oczekiwania na nie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
12.1 ° C
12.8 °
10.9 °
55 %
0.9kmh
82 %
czw.
13 °
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE