niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGubinPolicjanci z Gubina zatrzymali kolejną osobę, organizującą nielegalne przekroczenia granicy

Policjanci z Gubina zatrzymali kolejną osobę, organizującą nielegalne przekroczenia granicy

Policjanci z Gubina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy do Niemiec.

W Gubinie już kilkukrotnie dochodziło do prób nielegalnego przekraczania granicy. W zeszłym roku obcokrajowcy próbowali nawet wpław przepływać Nysę Łużycką, aby dotrzeć do Niemiec. Policjanci z Gubina w ostatnich dniach zatrzymali jedną z osób, która organizowała przerzuty imigrantów przez granicę. I była ona powiązana ze zdarzeniem z listopada.

Przypomnijmy, że 16 listopada 2021 roku policjanci z Gubina zatrzymali obywatela Ukrainy oraz czterech imigrantów z Egiptu, których przewoził na granicę polsko-niemiecką.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie mostu prowadzącego na Wyspę Teatralną w Gubinie. Policjanci zauważyli tam dziwnie zachowującego się mężczyznę. Zwrócił też na niego uwagę jeden z mieszkańców miasta, który obserwował podejrzanego, gdy ten podchodził do samochodu – volkswagena passata, w którym siedzieli obcokrajowcy.

– Za kierownicą siedział 26-letni obywatel Ukrainy, natomiast miejsca pasażerów zajmowało czterech mężczyzn podających się za obywateli Syrii – informuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, podkom. Justyna Kulka. – Na miejsce wezwano patrol interwencyjny, z pomocą którego przetransportowano zatrzymanych do Komisariatu Policji w Gubinie na czynności, gdzie również zostali zaopatrzeni w wodę, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W toku podjętej kontroli legalności pobytu cudzoziemców okazało się, że mężczyźni są obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z powyższym zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. 18 listopada ubiegłego roku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy.

Obywatel Ukrainy nie działał sam

Pomimo aresztowania podejrzanego, policjanci z Gubina wciąż pracowali nad tą sprawą.

– Wykonywali kolejne wszechstronne czynności operacyjne, które poddawali wnikliwej analizie – wyjaśnia podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. – Ich ciężka praca dała oczekiwany efekt.

Zebrany przez nich materiał dowody pozwolił na wytypowanie mężczyzny, podejrzanego o współdziałanie z aresztowanym wcześniej 26-latkiem, w organizowaniu – wbrew przepisom – przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej do Niemiec czterem obywatelem Egiptu.

Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek (24 stycznia) na terenie Warszawy, przy współpracy policjantów z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Okazał się nim również obywatel Ukrainy, który został zatrzymany do wyjaśnienia.

W środę (26 stycznia) 26-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności. W czwartek (27 stycznia) sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec obywatela Ukrainy trzymiesięczny areszt. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
18.3 ° C
18.9 °
17.4 °
45 %
2.1kmh
16 %
niedz.
17 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
27 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE