czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczStrażacy dzielnie usuwali skutki wichury. Burmistrz podziękował

Strażacy dzielnie usuwali skutki wichury. Burmistrz podziękował

W nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę przez Polskę przeszedł Orkan Malik powodując sporo uszkodzeń. Wichura nie oszczędziła też Międzyrzecza. Skutki silnego wiatru usuwali strażacy.

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz oficjalnie podziękował strażakom, którzy uczestniczyli w kacji usuwania szkód, ktore spowodował orkan. A pracy było sporo, bo silny wiatr połamał drzewa i konary, które z kolei uszkodziły linie energetyczne i spadały na drogi czy zabudowania. wichura porywała też dachy i wolnostojące przedmioty. To wszystko spowodowało, że mieszkańcy musieli zmagać się z przerweami w dostawie prądu oraz z problemami komunikacyjnymi.

– Dziękuję wszystkim strażakom za Wasze zaangażowanie i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców. Możemy spać spokojnie wiedząc, że nad naszym bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i narażają życie niosąc pomoc znajdującym się w potrzebie osobom – podziękował burmistrz.

Skutki wichury usuwali zawodowi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy: to jedna z większych wichur, które w ostatnich latach nawiedziły Polskę. Miejscami wiatr osiągał prędkość nawet do 120 km/h.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
9 ° C
13.2 °
9 °
65 %
3.2kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
18 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE