wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGubinPowiat krośnieński stawia na współpracę z młodzieżą

Powiat krośnieński stawia na współpracę z młodzieżą

Po ubiegłorocznym sukcesie międzynarodowego projektu, w którym zaangażowani byli młodzi artyści z Polski i Niemiec – teraz Powiat idzie za ciosem i za sprawą Wicestarosty Ryszarda Zakrzewskiego, ponownie zaprosił do współpracy uczniów szkół podstawowych i średnich Powiatu Spree-Neiße i Powiatu Krośnieńskiego.

Pod czujnym, artystycznym okiem Jerzego Fedry i Waldemara Pawlikowskiego, uczniowie ilustrowali techniką akwareli otoczenie zabytkowej (nadal czynnej) elektrowni wodnej w miejscowości Grießen.

Dodatkowo grupa początkujących fotoreporterów dokumentowała pierwszy dzień II projektu artystycznego pod nazwą „Perły pogranicza”.

– Kolejny plener już 8 maja. Tym razem młodzież z Polski i Niemiec tworzyć będzie nad jeziorem Borek w Kosarzynie. Efekty pracy młodych artystów i ich opiekunów poznamy już niedługo – zapowiada Wicestarosta Zakrzewski.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiat Krośnieński w ramach transgranicznej współpracy z Powiatem Spree-Neiße i jest współfinansowane z Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020

Przypomnijmy, rok temu dla czterdziestu uczestników warsztatów graficznych była to okazja nie tylko do doskonalenia swojego warsztatu graficznego, ale także zawierania nowych przyjaźni. Wówczas w Połęcku (gmina Maszewo), młodzież tworzyła grafiki przedstawiające zakole Odry, by tydzień później spotkać się w niemieckim Reicherskreuz (malutka wioska położona 21 km od Guben, licząca 41 mieszkańców, charakteryzująca się tym, że większość domów jest z kamienia polnego).


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
13.2 ° C
15.2 °
9.5 °
70 %
2.8kmh
100 %
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
24 °
pt.
23 °
sob.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE