poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPrzecięcie wstęgi na moście Węgliny-Kumiałtowice

Przecięcie wstęgi na moście Węgliny-Kumiałtowice

W poniedziałek (19 grudnia) doszło do otwarcia nowej drogi oraz mostu na trasie Węgliny-Kumiałtowice.

Powiat żarski i powiat krośnieński zostały połączone przebudowaną drogą i zmodernizowanym mostem na rzece Werdawa między Węglinami (gmina Gubin) i Kumiałtowicami (gmina Brody). W poniedziałek (19 grudnia) doszło do oficjalnego otwarcia inwestycji i przecięcia wstęgi przez sołtysów Zbigniewa Zarodę i Marka Tracza.

Inwestycję wykonały dwie firmy. Jedna odpowiedzialna za most, druga za drogę. W przypadku obiektu mostowego wykonawcą była gubińska firma Arka, należąca do Arkadiusza Gusztyna. Wykonana modernizacja obejmowała kompleksowy zakres tj. wykonanie nowych przyczułków, a także wyniesienie całego obiektu z dostosowaniem wysokościowym do istniejącej niwelety dróg dojazdowych, zabezpieczenie antykorozyjne dźwigarów stalowych, nową konstrukcję drewnianą obiektu w zakresie poprzecznic, pokładu dolnego oraz górnego a także balustrad. To wszystko kosztowało 103.692,21 zł. Zadanie było współfinansowane przez powiat krośnieński, żarski oraz gminy Gubin i Brody.

Druga inwestycja to przebudowa drogi dojazdowej od strony miejscowości Węgliny do mostu. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt, a koszt inwestycji wyniósł 143.879,56 zł (inwestycję wsparła gmina Gubin oraz pozyskano dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 94.500 zł). Przebudowa obejmowała odcinek o 630 metrach długości, który zyskał nawierzchnię o szerokości 4,0 metrów.

Jak informuje powiat krośnieński, obecnie w opracowaniu jest także projekt stałej organizacji ruchu który przewiduje zwiększenie ograniczenia tonażowego na obiekcie mostowym z 2,5 tony do 7,5 tony z wyłączeniem pojazdów rolniczych z tego ograniczenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie umiarkowane
14.3 ° C
14.6 °
12.3 °
88 %
1.8kmh
56 %
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
31 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE