czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinPrzecięcie wstęgi na moście Węgliny-Kumiałtowice

Przecięcie wstęgi na moście Węgliny-Kumiałtowice

W poniedziałek (19 grudnia) doszło do otwarcia nowej drogi oraz mostu na trasie Węgliny-Kumiałtowice.

Powiat żarski i powiat krośnieński zostały połączone przebudowaną drogą i zmodernizowanym mostem na rzece Werdawa między Węglinami (gmina Gubin) i Kumiałtowicami (gmina Brody). W poniedziałek (19 grudnia) doszło do oficjalnego otwarcia inwestycji i przecięcia wstęgi przez sołtysów Zbigniewa Zarodę i Marka Tracza.

Inwestycję wykonały dwie firmy. Jedna odpowiedzialna za most, druga za drogę. W przypadku obiektu mostowego wykonawcą była gubińska firma Arka, należąca do Arkadiusza Gusztyna. Wykonana modernizacja obejmowała kompleksowy zakres tj. wykonanie nowych przyczułków, a także wyniesienie całego obiektu z dostosowaniem wysokościowym do istniejącej niwelety dróg dojazdowych, zabezpieczenie antykorozyjne dźwigarów stalowych, nową konstrukcję drewnianą obiektu w zakresie poprzecznic, pokładu dolnego oraz górnego a także balustrad. To wszystko kosztowało 103.692,21 zł. Zadanie było współfinansowane przez powiat krośnieński, żarski oraz gminy Gubin i Brody.

Druga inwestycja to przebudowa drogi dojazdowej od strony miejscowości Węgliny do mostu. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt, a koszt inwestycji wyniósł 143.879,56 zł (inwestycję wsparła gmina Gubin oraz pozyskano dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 94.500 zł). Przebudowa obejmowała odcinek o 630 metrach długości, który zyskał nawierzchnię o szerokości 4,0 metrów.

Jak informuje powiat krośnieński, obecnie w opracowaniu jest także projekt stałej organizacji ruchu który przewiduje zwiększenie ograniczenia tonażowego na obiekcie mostowym z 2,5 tony do 7,5 tony z wyłączeniem pojazdów rolniczych z tego ograniczenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
-2.9 ° C
-2.9 °
-2.9 °
62 %
2.7kmh
2 %
czw.
3 °
pt.
4 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE