czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrosno Odrzańskie w czołówce ogólnopolskiego rankingu

Krosno Odrzańskie w czołówce ogólnopolskiego rankingu

Krosno Odrzańskie znalazło się na podium województwa lubuskiego w ogólnopolskim rankingu pisma samorządowego „Wspólnota”. W czym nasz samorząd był tak dobry?

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” cyklicznie publikuje rankingi, które oceniają właśnie samorządy pod różnymi kątami. W listopadzie tego roku pojawił się ranking liderów pozyskiwania środków UE w latach 2014-2021.

Krosno Odrzańskie jako miasta na prawach powiatu zajęło trzecie miejsce w województwie lubuskim. Przed Krosnem znalazły się tylko Sulęcin oraz Nowa Sól. W rankingu ogólnopolskim Krosno Odrzańskie znalazło się na 73. miejscu (na 267. samorządów) z wynikiem 1543,93 zł wydatków ze środków UE w latach 2014-2021 na jednego mieszkańca.

– To pokazuje, jak skutecznie potrafimy sięgać po dotacje z Unii Europejskiej i dobrze je wydatkować, zwiększając bogactwo w naszej gminie i zasobność portfeli naszych mieszkańców – mówi burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. – Wielokrotnie powtarzałem, że mam świetny zespół w Urzędzie Miasta, przygotowany do tego, by sięgać po pieniądze zewnętrzne. Wiele inwestycji nie zostałoby zrealizowanych, gdyby nie pieniądze z Unii Europejskiej.

Wspomniany zespół w krośnieńskim UM szykuje się już do kolejnego rozdania pieniędzy unijnych. Bez nich, jak mówi burmistrz Cebula, zrealizowanie jakichkolwiek inwestycji będzie bardzo trudne w dobie kryzysu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2.1 ° C
2.1 °
-0.2 °
99 %
1.3kmh
100 %
czw.
1 °
pt.
1 °
sob.
3 °
niedz.
6 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE