piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinRekrutacja do szkół i przedszkoli

Rekrutacja do szkół i przedszkoli

Urząd Miejski w Gubinie umieścił informację o zbliżającej się rekrutacji do żłobka, przedszkoli i szkół podstawowych.

Podobnie jak w Krośnie Odrzańskim, rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych rozpocznie się 14 lutego. Należy jednak podkreślić, że na rok szkolny 2022/2023 nie będzie prowadzony nabór dzieci trzyletnich do oddziałów przedszkolnych.

Jak wygląda harmonogram rekrutacji? Prezentujemy poniżej:

  • od 14  lutego do  7 marca 2022 r. należy składać wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
  • od 8 do 25 marca 2022 r. komisje rekrutacyjne powołane w każdej placówce będą miały czas na przeprowadzenie weryfikacji wniosków o przyjęcie i dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.
  • 28 marca 2022 r. komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości w siedzibach przedszkoli  listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych placówek.
  • do 31 marca 2022 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do określonej placówki w postaci pisemnego oświadczenia.
  • 4 kwietnia 2022 r. w każdej z placówek komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku naboru do żłobka i I klas szkół podstawowych. W tym przypadku rekrutacja ruszy 1 marca.

W przypadku żłobka wnioski muszą zostać złożone do 22 marca, natomiast przy naborze do SP – do końca miesiąca. Ostateczne listy kandydatów przyjętych do żłobka pojawią się 4 kwietnia, natomiast do I klas szkół podstawowych – 29 kwietnia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.1 ° C
0.7 °
-1.6 °
88 %
2.5kmh
96 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
0 °
wt.
-1 °
śr.
-6 °

NAJPOPULARNIEJSZE