niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGubinRyszard Zakrzewski: Szpital Powiatowy to nasze wspólne dobro

Ryszard Zakrzewski: Szpital Powiatowy to nasze wspólne dobro

Czyszczenie elewacji, uporządkowanie terenu i wykonanie specjalnej, betonowej opaski – to prace, które przy Śląskiej w Gubinie zainicjował wicestarosta Ryszard Zakrzewski. Do apelu o pomoc przyłączyły się gubińskie firmy.

Po 20 latach budynek C szpitala powiatowego w Gubinie doczekał się opaski, która chroni przed zalewaniem podczas obfitych opadów deszczu. Inicjatywa wicestarosty Ryszarda Zakrzewskiego spotkała się z odzewem ze strony gubińskich firm.

„Centrum Zdrowia przy Śląskiej” to sformułowanie, które nabiera konkretnych kształtów.  Możemy wymieniać – oddział rehabilitacji, rehabilitacja ambulatoryjna, przychodnie, Pogotowie Ratunkowe, zakład opiekuńczo-leczniczy, nocna i świąteczna opieka lekarska. Ryszard Zakrzewski przyznaje, że na wizerunek Szpitala wpływa także estetyka terenu – wygląd budynków oraz otoczenia.

Dlatego poprosił o pomoc w pracach, które miały poprawić sytuację. – Dziękuję właścicielom, szefom i pracownikom firm oraz instytucji Ażur, Zakład Elektroenergetyczny Energia, MOSiR – mówi wicestarosta – W trakcie pierwszego etapu prac wyczyszczono elewację budynku oraz wykonano specjalną opaskę betonową, która chroni przed wilgocią. Uprzątnięta także teren, gdzie pacjenci mogą odbywać spacery. Będzie ciąg dalszy tej akcji – zapowiada wicestarosta.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
7.9 ° C
7.9 °
6.3 °
78 %
6.7kmh
100 %
niedz.
8 °
pon.
10 °
wt.
7 °
śr.
6 °
czw.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE