czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePowiatowa geodezja bez kolejek

Powiatowa geodezja bez kolejek

Jest sukces, mimo że 4 lata temu niewiele osób dawało Powiatowi szansę na powodzenie, gdy padały obietnice o wyprowadzeniu geodezji na prostą. Dzisiaj sytuacja jest jasna – kolejek do wydziału nie ma.

100 dni po wygraniu wyborów w Powiecie przez Koalicję Ponad Podziałami jedną z obietnic było wyprowadzenie powiatowej geodezji „na prostą” w ciągu jednej kadencji. Rzeczywistość sprzed kilku lat nie napawała optymizmem. Nawet kilkumiesięczne kolejki po mapy geodezyjne doprowadzały do szału inwestorów, powodowały opóźnienia w budowie dróg, domów – wszędzie tam, gdzie potrzebna jest mapa.

Dzisiaj kolejek nie ma. Wydział wzbogacił się o kolejne stanowiska komputerowe niezbędne do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów. – Większość spraw można zrealizować przez internet, ale – co najważniejsze – wyrysy, wypisy, mapy wydawane są szybko – podkreśla Starosta Grzegorz Garczyński.

– Takie dokumenty są potrzebne nie tylko przy realizacji inwestycji, także podczas postępowania spadkowego, przy staraniu się o kredyt np. na zakup działki, budowa domu zaczyna się od pobrania map – wymienia Andrzej Iwanicki, gubiński radny Koalicji Ponad Podziałami.

Realizowane krok po kroku plany przyniosły skutek – zaktualizowano mapy cyfrowe, wprowadzono nowy układ współrzędnych, zakupiono nowe oprogramowanie. Teraz wydział wzbogacił się o pięć nowych stanowisk komputerowych wartych ponad 30 tys. zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
2 ° C
2.1 °
-2.2 °
98 %
1.6kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
2 °
niedz.
6 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE