niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinStarosta podpisał zgodę - powstanie wielkie centrum logistyczne

Starosta podpisał zgodę – powstanie wielkie centrum logistyczne

Wicestarosta Ryszard Zakrzewski poinformował kilka dni temu, że podpisał pozwolenia na budowę w Gubinie potężnej hali magazynowo-produkcyjnej oraz drogi dojazdowej z dwoma rondami. Halę wybuduje prawdopodobnie firma Hillwood, ta sama, która zabudowała strefę ekonomiczną w Krośnie Odrzańskim, chociaż nie jest to przesądzone.

Powierzchnia zabudowy tej hali będzie zbliżona do powierzchni Centrum Logistycznego Amazon koło Świebodzina, a powierzchnia użytkowa będzie wynosiła ponad 120 tys m2. Inwestycje, z pewnością będą miały duży wpływ na nasz mikroregion – napisał w mediach społecznościowych wicestarosta Ryszard Zakrzewski.

Drogi dojazdowe zrealizuje miasto Gubin, z kolei samą halę inwestor. Jak słyszymy w Starostwie Powiatowym same prace dokumentacyjne były dość skomplikowane

Jak czytamy na stronie Hillwood Gubin to centrum logistyczne zlokalizowane zaledwie 3,5 km od przejścia granicznego z Niemcami (Gubinek-Güben). Centrum składa się z hali magazynowej klasy A o powierzchni 119 533 m² i jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 285.

Lokalizacja Hillwood Gubin zapewnia doskonałą komunikację z rynkami zachodniej Europy. W dystansie 800 metrów od obiektu znajduje się prowadząca do granicy z Niemcami droga krajowa nr 32, która łączy województwa lubuskie i wielkopolskie.

To dobra lokalizacja, blisko „wylotówki” z Gubina, co nie będzie uciążliwe dla mieszkańców. Cieszę się, z dobrej współpracy inwestora z powiatem krośnieńskim – powiedział w rozmowie z nami Radny Miasta Gubina Zbigniew Bołoczko.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rozmowy z potencjalnym inwestorem jeszcze trwają i nie jest przesądzone, że na 100% będzie to firma Hillwood.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
16.7 ° C
17.4 °
15.6 °
81 %
5.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE