czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNa ul. Piastów będzie bezpieczniej

Na ul. Piastów będzie bezpieczniej

Nowe lampy doświetlające przejście dla pieszych pojawiło się na ul. Piastów. To efekt interpelacji radnej powiatowej Anny Januszkiewicz. Zadanie zostało sfinansowane w połowie przez Gminę Krosno Odrzańskie oraz Powiat Krośnieński. Widać dużą różnicę.

Przejście dla pieszych u zbiegu ulic Wakacyjnej i Piastów było jednym z najmniej doświetlonych. Trzeba było działać, zanim dojdzie do tragedii, stąd moja interpelacja, której zasadność potwierdzała m.in. krośnieńska Policja – pisze na swoim profilu radna powiatowa Anna Januszkiewicz.

To nie jedyne przejście, które zostało doświetlone. Kolejne w pobliżu piekarni również otrzymało nowe lampy.

fot. FB Anna Januszkiewicz

W złożonej jeszcze w październiku ubiegłego roku interpelacji wynika, że Gmina Krosno Odrzańskie przygotowała projekt oświetlenia ulicznego i wyceniła zadanie na ponad 37,5 tys. zł oraz deklaruje pokrycie połowy tego zadania. Starosta Grzegorz Garczyński przychylił się do wniosku radnej i wczoraj lampy zostały zamontowane.

Docelowo wszystkie wyniesione przejścia na drogach powiatowych mają być doświetlone co bardzo ułatwia jazdę kierowcom i poprawia bezpieczeństwo pieszym. Dodatkowo komenda powiatowa Policji potwierdzała, że takie doświetlenia w tym rejonie są konieczne.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
3.8 ° C
3.8 °
1.8 °
90 %
1.8kmh
35 %
śr.
4 °
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE