piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPolicjanci z Zielonej Góry - niezawodni niezależnie od czasu i miejsca

Policjanci z Zielonej Góry – niezawodni niezależnie od czasu i miejsca

Już nie pierwszy raz zielonogórscy policjanci pokazali, że funkcjonariuszem jest się przez całą dobę, także po służbie, gotowym pomagać potrzebującym, reagować na wszelkie przejawy łamania prawa oraz zatrzymywać sprawców przestępstw czy wykroczeń. Kolejny raz potwierdzili tę tezę dwaj policjanci z Wydziału Kryminalnego w miniony weekend.

Zielonogórscy policjanci są czujni nawet podczas swojego czasu wolnego. W miniony weekend dwóch z nich zademonstrowało niezwykłe wyczucie i błyskawiczne działanie, które pomogło złapać dwóch mężczyzn na terenie naszego miasta. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym, natomiast drugi prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Jeden z policjantów pracujących na co dzień w Wydziale Kryminalnym w minioną sobotę, 10 lutego, udał się na zakupy. Na parkingu przed sklepem zauważył samochód, który przyciągnął jego uwagę. Wiedział, że może to być pojazd kierowcy poszukiwanego listem gończym. Jego przypuszczenia potwierdziły się, gdy zobaczył mężczyznę w sklepie. Bez chwili wahania powiadomił kolegów z wydziału i dyżurnego, aby udzielili mu wsparcia przy ewentualnym zatrzymaniu.

Zdecydował się jednak działać sam, widząc, że mężczyzna kończy zakupy. Skutecznie zatrzymał podejrzanego, pokazując wcześniej legitymację służbową. Po obezwładnieniu przestępcy czekał z nim w pomieszczeniu ochrony aż do przybycia wsparcia. Zatrzymany mężczyzna miał do odbycia karę aresztu. To kolejne potwierdzenie, że policjant, który go zatrzymał, posiada wyjątkowy „policyjny nos”, co już wielokrotnie udowodnił także w czasie wolnym od służby.

Natomiast dzień później, w niedzielę, 12 lutego, inny policjant, także z Wydziału Kryminalnego, jadąc ulicą Konstytucji 3 Maja, zauważył kierującego samochodem Mitsubishi, którego zachowanie wzbudziło jego podejrzenia. Widząc, że kierowca jechał nieprawidłowo, „zygzakując” po drodze oraz wielokrotnie hamując i przyspieszając, postanowił powiadomić o tym kolegów z wydziału. Jego przypuszczenia, co do stanu kierowcy potwierdziły się, gdy ten zjechał na pas zieleni, zatrzymując się na światłach.

Mimo że kierowca jechał w innym kierunku niż policjant, funkcjonariusz postanowił podjąć działania. Po kontakcie z dyżurnym i określeniu swojej lokalizacji, podążył za pojazdem. Zatrzymał kierującego na parkingu, gdzie poczekał razem z mężczyzną na przyjazd policjantów na służbie. Po badaniu okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, przez co został zatrzymany.

Te zdarzenia są świetnym dowodem na to, że zielonogórscy policjanci cechują się spostrzegawczością, doświadczeniem oraz wielkim zaangażowaniem w pełnione funkcje. Swoim zachowaniem po służbie obaj udowodnili, że są właściwymi osobami w odpowiednim miejscu, gotowymi działać dla dobra społeczeństwa bez względu na okoliczności.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE