niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinStraż Graniczna zatrzymała kolejnych nielegalnych imigrantów

Straż Graniczna zatrzymała kolejnych nielegalnych imigrantów

Aż 24 cudzoziemców bez prawa pobytu w Polsce zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w zeszłym tygodniu. 17 z nich zatrzymano na terenie województwa lubuskiego.

17 września funkcjonariusze PSG w Zielonej Górze-Babimoście zatrzymali w Gubinie obywatela Ukrainy, który w samochodzie przewoził 5 obywateli Syrii (posiadali paszporty, a w nich wizy rosyjskie). Cudzoziemcy zeznali, że do Polski przedostali się z Białorusi. Obywatele Syrii przesłuchani zostali w charakterze podejrzanych i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom w porozumieniu z innymi osobami. Syryjczycy przyznali się do stawianych im zarzutów, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata próby. Komendant PSG w Zielonej Górze-Babimoście, wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Natomiast obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty pomocnictwa w popełnieniu tego przestępstwa. Przyznał się do stawianych mu zarzutów, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata próby.

18 września funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu na jednej z dróg prowadzących do Niemiec zatrzymali 3 obywateli Jemenu (posiadali paszporty z zamieszonymi rosyjskimi wizami), którzy jako pasażerowie samochodu osobowego usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Ponadto za pomocnictwo zatrzymano kierowcę pojazdu, obywatela Kirgistanu posiadający litewska kartę pobytu. 43-letni Kirgiz oświadczył, że cudzoziemców zabrał z okolic Białegostoku z zamiarem przewiezienia ich do Niemiec.

19 września funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku, kilkaset metrów przed granicą z Niemcami, zatrzymali podróżujących samochodem osobowym 6 obywateli Iraku. Kierowcą auta był 27-letni obywatel Gruzji. Obywatele Iraku, którzy z nim podróżowali oświadczyli, że jadą do Niemiec. Podczas kontroli okazało się, że cudzoziemcy ci przebywają w Polsce nielegalnie.

21 września funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko- Niemieckiej Placówki w Świecku w rejonie mostu granicznego w Słubicach skierowali do kontroli samochód osobowy, którego kierowcą okazał się 29-letni obywatel Azerbejdżanu. Razem z nim podróżowało 2 obywateli Turcji w wieku 19 i 25 lat. Funkcjonariusze ustalili, że obywatele Turcji nie posiadają dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP oraz do przekraczania granicy państwowej, a kierujący pojazdem figuruje w wykazie cudzoziemców, których pobyt w naszym kraju jest niepożądany.

24 września funkcjonariusze z Placówki w Świecku wylegitymowali 3 obywateli Syrii oraz obywatela Egiptu. Mężczyźni w wieku 24-43 lat posiadali przy sobie paszporty wraz z rosyjskimi wizami, nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski i w związku z tym zostali zatrzymani.

25 września funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu na drodze prowadzącej do Niemiec zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, który autem osobowym zamierzał przewieźć przez granice do Niemiec 2 obywateli Algierii, obywatela Syrii oraz cudzoziemca podającego się za obywatela Egiptu (bez dokumentów). Obywatel Ukrainy oświadczył, iż cudzoziemców odebrał w rejonie litewskiej granicy i zamierzał dowieźć ich do Niemiec.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
20.2 ° C
22.4 °
20.1 °
62 %
4.2kmh
7 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE