środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGubinTrwa remont obwałowań Nysy Łużyckiej

Trwa remont obwałowań Nysy Łużyckiej

Zakończył się pierwszy etap obwałowań Nysy Łużyckiej między Gubinem a Sękowicami.

Prace budowlane związane z remontem wałów przeciwpowodziowych Nysy Łużyckiej na fragmencie Gubin-Sękowice były prowadzone na odcinku o długości ponad 2,5 kilometrów. Realizacja robót, która rozpoczęła się 30 czerwca i zakończyła na przełomie listopada i grudnia 2022 roku kosztowała 3 mln 92 tysiące złotych.

Wykonawcą zadania w formule zaprojektuj i wybuduj było konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fransław Przemysław Kalemba – (lider konsorcjum) z Grodziska Wielkopolskiego oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fransław Piotr Kalemba – (Konsorcjant), również z Grodziska Wielkopolskiego.

W zakres prac wchodziła między innymi rozbiórka korpusu wału i dogęszczenie go do wymaganego stopnia, odbudowa korpusu wału do wymaganych rzędnych z wyrównaniem korony, wykonanie bentonitowo-cementowej przesłony przeciwfiltracyjnej w korpusie wału oraz remont przejazdów wałowych.

To już druga z zakończonych jesienią tego roku inwestycji w rozbudowę wałów przeciwpowodziowych Nysy Łużyckiej w rejonie Gubina. Kolejne planowane są w przyszłym roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
2.6 ° C
4 °
1.8 °
99 %
3.6kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
5 °
pt.
7 °
sob.
4 °
niedz.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE