czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinUdany sparing Cariny. Rozgromili Promień Żary

Udany sparing Cariny. Rozgromili Promień Żary

W sobotę – 16 lipca – Carina Gubin zmierzyła się w meczu towarzyskim z Promieniem Żary. III-ligowiec wygrał aż 9:0.

Przed nachodzącym sezonem w III lidze, kibiców Cariny mogły martwić liczne odejścia zawodników, którzy reprezentowali gubiński klub. Z drużyny odeszli: Łukasz Jeżak, Jakub Szudlarek, João Guimarães, Gracjan Komarnicki, Adam Antochów i Cyprian Poniedziałek. Pojawiła się też dobra informacja – wyróżniający się Jakub Ryś będzie zawodnikiem Cariny Gubin również w przyszłym sezonie. Klub pracuje też nad sprowadzeniem nowych zawodników i jeszcze przed sparingiem z Promieniem Żary zaprezentował nowy nabytek – to Kacper Laskowski wychowanek Miedzi Legnica i zawodnik Zagłębia Lubin, który występuje głównie na pozycji skrzydłowego.

Nowy zawodnik Cariny szybko się pokazał. W sobotnim sparingu w Żarach to właśnie on rozpoczął strzelanie. Zdobył bramkę w 9 minucie. W 31 minucie podwoił swój dorobek. W 39 minucie było już 3:0, a autorem trafienia był Jakub Ryś. Kacper Laskowski dołożył jeszcze dwa trafienia – przed przerwą (w 44 minucie) i po przerwie (w 53 minucie). Kolejne bramki dla Cariny zdobyli Przemysław Siudak (w 61 i 70 minucie) oraz zawodnicy testowani (76 i 80 min.). Sparing zakończył się wynikiem 0:9. Choć Promień Żary gra w IV lidze, to wciąż imponujący rezultat.

Przygotowania do nowego sezonu trwają, ale czasu na sprowadzenie nowych zawodników jest coraz mniej. Carina rozpocznie zmagania w III lidze już 6 sierpnia, gdzie zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem – Polonią Nysa.