niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinW Gubinie walka polityczna się zaostrza - pojawia się brudna kampania

W Gubinie walka polityczna się zaostrza – pojawia się brudna kampania

Znamy już dwóch kandydatów w wyborach na burmistrza Gubina. Są to obecna wiceburmistrz Justyna Karpisiak oraz radny miejski Zbigniew Bołoczko. Oba komitety prezentują swoich kandydatów do rady oraz program. Pojawiają się jednak nieczyste zagrywki i próby atakowania rywala.

Jak głosował radny Zbigniew Bołoczko? – pyta w krótkim spocie wyborczym Edward Patek były przewodniczący Rady Miejskiej, startujący obecnie z KWW Karpisiak Justyna dla Gubina – Głosujesz przeciwko dobremu budżetowi, jesteś przeciwny inwestycjom – piszą administratorzy na oficjalnym profilu kandydatki. Co tak zabolało obecnie rządzących?

Zbigniew Bołoczko, kandydujący z Komitetu Wyborczego Ponad Podziałami dla Mieszkańców w jednym ze swoich punktów programu, który firmuje jako #10PomysłówDobregoGospodarza, wspomina o gubińskich skwerach, zieleńcach oraz parkach.

Tutaj najbardziej widać zaniedbania i to, że naprawdę w tym miejscu brakuje gospodarza. Naszym priorytetem będzie przegląd wszystkich skwerów zieleni oraz zieleńców przylegających do ulic i placów. Przygotujemy specjalny program gdzie przy współpracy z PUM, społecznikami oraz właścicielami terenów przywrócimy blask tym terenom – mówi w rozmowie z nami niezależny kandydat.

W swoim spocie E. Patek pokazuje kilka jeden park, dwa skwery oraz plac zabaw i skatepark sugerując, że radny Bołoczko był przeciw budżetom, więc również przeciw tym inwestycjom. To często spotykana taktyka ludzi-władzy, aby pokazać, że skoro ktoś nie zgadzał się z jednym lub dwoma zadaniami to jest przeciwko wszystkim środkom w budżecie, nawet tym które są wydatkowane na środki dla nauczycieli czy pracowników socjalnych.

Głosowanie przeciwko budżetowi nie zawsze jest związane z byciem przeciwko wszystkim inwestycjom i wydatkom. Bardzo często to ocena sposobu zarządzania włodarza, albo nieuwzględnienie, istotnych dla radnego postulatów. Ważne, aby radni akcentowali, dlaczego są przeciw, bo to pozwala na podjęcie przez wójta, burmistrza, prezydenta zmian, które sprawią, że większa ilość radnych budżet poprze – mówi w rozmowie z nami wieloletni radny Rady Miasta Gorzów Wlkp. i jej były Przewodniczący Robert Surowiec.

Okazuje się jednak, że KWW Ponad Podziałami dla Mieszkańców i sam Zbigniew Bołoczko nie zamierzają uczestniczyć w brudnej kampanii i okładać oponentów atakami.

Ze zdumieniem przyjęliśmy bezpardonowy atak byłego przewodniczącego Rady Miejskiej oraz kandydata na radnego Edwarda Patka z komitetu Justyny Karpisiak. Materiał jest pełen manipulacji, wprowadzania w błąd i półprawd. Nie zamierzamy się do tego odnosić, ani odpowiadać na tego typu brudną kampanię – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych – Idziemy do wyborów z przekazem dosyć kłótni, dzielenia mieszkańców przez ostatnie 18 lat i #PonadPodziałami. Nadal będziemy prowadzili pozytywne działania i jesteśmy przekonani, że mieszkańcy doskonale widzą co w mieście zostało zrobione, a gdzie brakuje gospodarza – dodają.

Na zdjęciu dodanym do wpisu, kandydat na burmistrza stoi wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Krośnieńskiego Kamilem Kuśnierkiem na zaniedbanym skwerze przy ul. Basztowej.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
16.7 ° C
17.4 °
15.6 °
81 %
5.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE