niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieRemont drogi do Skórzyna pod znakiem zapytania

Remont drogi do Skórzyna pod znakiem zapytania

Do realizacji długo wyczekiwanego remontu drogi do Skórzyna (od Drogi Krajowej nr 29) brakuje już tylko deklaracji wsparcia z Gminy Maszewo. Powiat Krośnieński pozyskał 50% wymaganych środków na realizację przedsięwzięcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejne 50% ma pochodzić z budżetu powiatu, Nadleśnictwa Krosno i z Gminy Maszewo. Powiat środki w budżecie już zabezpieczył, Nadleśnictwo wesprze kwotą 400 tys. zł. i do rozstrzygnięcia przetargu brakuje jedynie decyzji z Gminy Maszewo.

Od pięciu lat, realizacja inwestycji na drogach powiatowych opiera się na współpracy i wsparciu finansowym lokalnych gmin. Wszystkie gminy naszego powiatu solidarnie dokładają środki do wkładu własnego inwestycji realizowanych przez powiat na ich terenie. Dzięki takiemu zabiegowi w mijającej kadencji udało się wyremontować rekordową ilość dróg powiatowych.

Dwa tygodnie temu zakończył się przetarg na realizację inwestycji, z najniższą ofertą złożoną przez firmę Eurovia, opiewającą na kwotę ok 2,2 mln zł., z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokrywa 1,1 mln zł.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Przemysław Waszkiewicz stoi przed trudną decyzją dotyczącą podpisania umowy z wykonawcą. Bez finansowego wsparcia ze strony gminy, realizacja projektu wydaje się niemożliwa.

Ten impas pokazuje, jak ważna jest współpraca między różnymi szczeblami samorządu w celu realizacji kluczowych projektów infrastrukturalnych. Droga do Skórzyna nie jest tylko kwestią lokalnego znaczenia, ale stanowi ważny element w sieci drogowej regionu, wpływając na bezpieczeństwo i komfort podróżujących, a także na rozwój gospodarczy i turystyczny obszaru.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
15.2 ° C
15.4 °
13.8 °
79 %
5kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
12 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE