niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTo już trzeci raz rusza Akcja Czysta Odra

To już trzeci raz rusza Akcja Czysta Odra

Ruszyła promocja trzeciej edycji ogólnopolskiej Akcji Czysta Odra. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego, a jej głównym celem jest przypominanie społeczeństwu o negatywnym wpływie porzuconych śmieci na środowisko. Spora części tych odpadów trafia do cieków wodnych. Potwierdza to wynik ubiegłorocznej akcji, w trakcie której zebrano blisko 145 ton odpadów.

W 2023 roku w akcji wzięło udział około 20 tys. wolontariuszy z całego kraju. Wśród nich mieliśmy 23 grupy z Lubuskiego, które prowadziły swoje działania w wielu miejscach województwa. Najliczniejszą reprezentacje stanowiły grupy z Krosna Odrzańskiego. To właśnie tutaj siedziba ma lokalny koordynator akcji, czyli Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne. W tym roku będzie pełnić tę funkcję już po raz trzeci.

Organizatorzy przewidują, że nadchodząca edycja może okazać się największą z dotychczas zorganizowanych: „Spodziewamy się wielu zgłoszeń w tym roku. W pierwszym dniu, w którym ogłosiliśmy, że nasza spółka po raz kolejny będzie koordynować działania wolontariuszy na odcinku Odry od Nowej Soli do Słubic zgłosiło się do nas 10 grup. Prawdę mówiąc, trochę spodziewaliśmy się takiej reakcji, bo sporo osób dopytywało nas już dużo wcześniej czy odbędzie się trzecia edycja Akcji Czysta Odra” – powiedział nam Wojciech Kliszewski, koordynator Akcji Czysta Odra z ramienia KPWK.

Termin tegorocznej akcji wyznaczono na 26 kwietnia – 5 maja. To właśnie w tym terminie grupy, które chcą przystąpić do programu powinny zaplanować swoje działania. Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl lub pod numer telefony 661-068-040.

Przypomnijmy, że tak jak w poprzednich edycjach, również w tym roku wolontariusze mogą liczyć na wsparcie finansowe od organizatorów w postaci mikrograntów. Ich wysokość to 500 zł. W mediach społecznościowych lokalnego koordynatora czytamy, że granty otrzyma 25 najliczniejszych i najbardziej zorganizowanych grup. Głównymi sponsorami Akcji Czysta Odra są Bank Credit Agricole Polska oraz EFL – Wiedza i Biznes.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
19.1 ° C
19.3 °
17.8 °
69 %
6kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
9 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE