wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinZaczęła się akcja Gubin na niebiesko dla autyzmu!

Zaczęła się akcja Gubin na niebiesko dla autyzmu!

Dziś w Gubinie owinięto Basztę Ostrowską niebieską wstęgą, a później rozświetlono obiekt, również na niebiesko. Zaczęły się obchody Gubina na niebiesko dla autyzmu.

„Gubin na niebiesko dla autyzmu” to cykliczna akcja organizowana m.in. przez Stowarzyszenie „Dalej Razem” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie. W ostatnich latach celebrowanie miesiąca wiedzy o autyzmie było utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz jednak organizatorzy mogli wrócić do tradycyjnych atrakcji, bo już nie ciążyły nad nimi żadne obostrzenia.

W piątek – 1 kwietnia – w Gubinie owinięto Basztę Ostrowską niebieską wstęgą. To pierwsza z wielu atrakcji planowanych w tym roku na obchody związane z autyzmem. – W tym roku jest również ukraiński akcent: niebiesko – żółte kokardy. Wspieramy rodziny osób z autyzmem i jesteśmy solidarni z Ukrainą – poinformowali organizatorzy.

O kolejnych atrakcjach pisaliśmy już wcześniej. 2 kwietnia akcja przeniesie się do galerii Hosso w Gubinie, gdzie w godzinach od 14:00 do 17:00 odbędzie się wystawa zdjęć. Nie zabraknie też ulotek czy balonów dla dzieci. 4 kwietnia w szkołach podstawowych i przedszkolach w Gubinie odbędzie się „Czytanie na dywanie”. Natomiast na 7 kwietnia w Gubińskim Domu Kultury, od godz. 10:00 zaplanowane są prezentacje artystyczne osób autystycznych z 11 placówek z województwa lubuskiego. 9 kwietnia będzie finał i rajd rowerowy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
słabe opady deszczu
7.5 ° C
9.1 °
6.8 °
84 %
8.3kmh
98 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE