piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKino Newa walczy o świeże powietrze w Budżecie Obywatelskim

Kino Newa walczy o świeże powietrze w Budżecie Obywatelskim

Przed zielonogórzanami ważny wybór. Na ich głosy czeka aż 49 projektów zgłoszonych i przyjętych do Budżetu Obywatelskiego. W tym granie znalazł się również pomysł dotyczący Kina Newa. Chodzi o doposażenie budynku w wentylację mechaniczną.

Koniec głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim na 2024 roku coraz bliżej. Więcej o projektach pisaliśmy w artykule: Ostatnie dni głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim. Wśród zgłoszonych zadań znalazła się propozycja Kina Newa, które walczy o świeże powietrze.

Kino Newa w Zielonej Górze działa od lat 60. XX wieku z krótką przerwą. Obecnie w repertuarze kina pojawiają się głównie produkcje studyjne, które zachwycają widzów walorami artystycznymi. W Kinie Newa można obejrzeć zarówno polskie, jak i zagraniczne filmy, których nie zobaczymy na wielkich ekranach kin sieciowych.

W Budżecie Obywatelskim na 2024 rok pojawił się projekt numer 15Świeże powietrze: Modernizacja systemu wentylacji w Kinie Newa. Koszt jego realizacji wynosi ponad 520 tysięcy złotych, a obejmuje m.in. dostawę i montaż instalacji oraz urządzeń wentylacji mechanicznej, które zapewnią w kinie świeże powietrze.

To ważne zadanie do zrealizowania, aby stali i nowi widzowie Kina Newa mogli dalej z przyjemnością korzystać z tego miejsca. Miejsca, które jednoczy zielonogórskich miłośników filmografii, ale również miejsca, w którym na co dzień przebywają pracownicy. Obecny system wentylacyjny nie pozwala w odpowiedni sposób eliminować zanieczyszczeń ani kontrolować wilgoci. Aby zmienić tę sytuację Kino Newa potrzebuje głosy mieszkańców.

Przypominamy, że w Budżecie Obywatelskim każdy z zielonogórzan może zagłosować tylko jeden raz, wybierając maksymalnie 4 zgłoszone projekty. Szczegółowe opisy każdego z nich są dostępne TUTAJ. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową zielonagora.konsultajejst.pl i kończy się już w niedzielę, 14 stycznia.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE