piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryKoniec strajku w Lubsku

Koniec strajku w Lubsku

Od kilku miesięcy w firmie W&W Sp. z o.o. w Lubsku trwał strajk pracownic, które domagały się podniesienia wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Wielogodzinne rozmowy i negocjacje stron zakończyły strajk pracowników.

Prowadzone od miesięcy rozmowy pomiędzy stronami: właścicielem firmy oraz działającym w zakładzie związkiem zawodowym NSZZ „Solidarność” nie przynosiły rezultatu i nie doprowadzały do porozumienia. W związku z tym przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Bogusław Motowidełko poprosił przewodniczącą lubuskiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, którą obecnie jest marszałek Elżbieta Anna Polak, o mediacje i wyznaczenie osoby z misją dobrej woli.

Marszałek na mocy art. 46 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego, przy współdziałaniu z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, wyznaczyła osobę z misją dobrej woli – Romana Rutkowskiego – doświadczonego mediatora z listy prowadzonej przez ministra właściwego do spraw pracy.

Ostatecznie, wielogodzinne rozmowy i negocjacje stron – przy udziale osoby z misją dobrej woli – odbyły się 7 i 8 września w siedzibie firmy i zakończyły trwający od kilku miesięcy strajk pracowników.

7 września przywrócona do pracy w firmie W&W w Lubsku została Małgorzata Musielak, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w zakładzie oraz Zakładowego Komitetu Strajkowego, która dzień wcześniej została zwolniona.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
29.2 ° C
31.3 °
28.9 °
54 %
2.2kmh
89 %
pt.
31 °
sob.
20 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE