sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSala już stoi, wkrótce otwarcie

Sala już stoi, wkrótce otwarcie

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarta nowo wybudowana sala wiejska w Kęszycy Leśnej pod Międzyrzeczem. Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu.

Budynek w stanie surowym jest już gotowy, w tej chwili trwają jeszcze roboty porządkowe i wykończeniowe. Sala, wraz z kuchnią, toaletami i zapleczem snitarnym, stanęła obok boiska Orlik i plenerowej siłowni oraz placu zabaw. Będą tam organizowane m.in. sołeckie zebrania, imprezy miejskie, a także bale czy zabawy dla najmłodszych.

To inwestycja na którą mieszkańcy Kęszycy Leśnej czekali już od blisko 30 lat. Do tej pory nie mieli bowiem swojego miejsca, w którym mogłyby być organizowane różnego rodzaju wydarzenia. Póki co korzystają z gościnności strażaków, którzy udostępniają swoją remizę, ale jest tam za mało miejsca nawet na organizowanie sołeckich zebrań, nie mówiąc już o większych imprezach. Na szczęście już wkrótce się to zmieni, bo nowa sala ma zostać oddana do dyspozycji mieszkańców jeszcze we wrześniu.

Obiekt wybudowała międzyrzecka firma Tombud. Koszt inwestycji to około milion złotych, przy czym prawie połowa tej kwoty to unijna dotacja.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
19 ° C
21.5 °
19 °
54 %
5.8kmh
78 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
28 °
śr.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE