środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieAndrzej Zaborowicz odznaczony za Zasługi dla Województwa Lubuskiego

Andrzej Zaborowicz odznaczony za Zasługi dla Województwa Lubuskiego

W poniedziałek 19.12.2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się XLIX Sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Przed jej rozpoczęciem Marszałek Elżbieta Anna Polak i przewodniczący Sejmiku Wacław Maciuszonek odznaczyli m.in. krośnianina Andrzeja Zaborowicza.

Andrzej Zaborowicz otrzymał wyróżnienie za znaczące zasługi dla regionu lubuskiego. W latach 1991-1998 był Radnym Miasta i Gminy, w tym od 1994 do 1998 pełnił funkcje Wiceprzewodniczącego Rady. Przez dwie kadencje był Członkiem Prezydium OPZZ Województwa Lubuskiego, a przez jedną Członkiem Rady Krajowej.

Od wielu lat Zaborowicz działa w Samorządzie Mieszkańców nr 2 w Krośnie Odrzańskim, którego był Przewodniczącym w latach 1991-1994.

Poza działaniami dla regionu krośnieńskiego skupiał się również na działaniach dla Województwa Lubuskiego – od 27 lat jest członkiem stowarzyszenia „Pokolenia Lubuszan” w Zielonej Górze i Przewodniczącym Koła stowarzyszenia w Krośnie Odrzańskim. Uczestniczył w realizacji programu stowarzyszenia  – utworzeniu województwa, a oprócz tego działa czynnie na rzecz integracji społeczeństwa Województwa Lubuskiego.

Poza Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego, został również odznaczony m.in. Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką honorowego dawcy krwi I, II, III i IV stopnia, Kryształowym Sercem, odznaką „Za zasługi w rozwoju województwa zielonogórskiego” i odznaką „Za zasługi dla OPZZ”.

Poza Andrzejem Zaborowiczem wyróżnienia odebrali też: Wiesław Kaczmarek, Edward Łyba i Irena Worobiej-Jałtoszuk.

fot: Paweł Wańczko / Lubuskie.pl

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
-3 ° C
-3 °
-5.6 °
73 %
1.7kmh
7 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
4 °
sob.
5 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE