czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBędzie sygnalizacja świetlna przy moście tymczasowym?

Będzie sygnalizacja świetlna przy moście tymczasowym?

Trwa budowa mostu tymczasowego na Odrze w Krośnie Odrzańskim. Mieszkańcy dopytują nas czy przy nowej przeprawie zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna?

Skąd pytanie o sygnalizację świetlną przy moście tymczasowym? Jeden z mieszkańców miał usłyszeć rozmowę robotników pracujących przy instalacji nowego mostu, którzy mieliby mówić o światłach. Krośnianie obawiają się, że przez Odrę będzie można przeprawić się tylko jednym pasem. A chwila postoju na głównej drodze w Krośnie Odrzańskim oznacza potężne korki…

Aby rozwiać wątpliwości, wysłaliśmy zapytanie do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

Według założeń most tymczasowy ma posiadać po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków. Niewykluczone jednak, że w trakcie przekierowywania ruchu na tę przeprawę lub podczas realizowanych przez wykonawcę zadania operacji dostaw materiałów budowlanych użytkownicy napotkają na przejściowe utrudnienia w ruchu, na przykład poprzez okresowe wdrożenie ruchu wahadłowego – informuje rzecznik Wód Polskich, Jarosław Garbacz.

Kiedy most tymczasowy zostanie udostępniony dla ruchu? – Zgodnie z aktualnym harmonogramem wykonanie tymczasowego obiektu mostowego i przełożenie ruchu na tę przeprawę jest planowane na przełomie października i listopada tego roku. Procedura jest czasochłonna między innymi ze względu na uzyskiwanie stosownych pozwoleń w niezależnych od Wód Polskich organach. Rozpoczęcie przebudowy obecnego skrzyżowania na rondo będzie możliwe najwcześniej po przełożeniu ruchu na most tymczasowy – mówi J. Garbacz.

Zakładany termin zakończenia kontraktu pozostaje niezmienny – to IV kwartał 2023 roku. Wtedy też ruch ponownie ma wrócić na odrestaurowaną i podniesioną konstrukcję mostową. Inwestycja, której wykonawca to firma Strabag, jest realizowana w ramach Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły za kwotę 72 mln złotych między innymi z funduszy Banku Światowego – podkreśla rzecznik Wód Polskich.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
57 %
3.2kmh
5 %
czw.
11 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE