niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBudynek byłej policji ponownie na sprzedaż

Budynek byłej policji ponownie na sprzedaż

Agencja Mienia Wojskowego ponownie wystawiła na sprzedaż gmach byłem Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim przy ul. Nadodrzańskiej 17. Potężny budynek o powierzchni użytkowej ponad 2100 m2 jest do nabycia już od 1,3 mln zł. Czy znajdzie się chętny?

Do sprzedaży przeznaczona jest nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona numerem ewidencyjnym działki 1003 o powierzchni 0,2945 ha. Na nieruchomości usytuowany jest budynek użytkowy o czterech kondygnacjach nadziemnych, całkowicie podpiwniczony o powierzchni użytkowej 1953,2 m2 oraz budynki gospodarcze o łącznej pow. 180,40 m2 – czytamy w ogłoszeniu Agencji Mienia Wojskowego.

W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nieruchomość oznaczona jest jako teren rozwoju zabudowy mieszkaniowej mieszanej i usługowej. Niestety nieruchomość nie jest w stanie idealnym. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że w budynku częściowo zdemontowane są kaloryfery oraz brakuje części stolarki drzwiowej.

Była siedziba policji wprawdzie nie jest wpisana do rejestru zabytków, lecz jest ujęty w wojewódzkiej oraz gminnej ewidencji zabytków, w związku z tym wykonywanie prac budowlanych w otoczeniu wymaga zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Przetarg odbędzie się 5 marca 2024 roku w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze ul. Zjednoczenia 104. Aby wziąć udział w postępowaniu należy wpłacić wadium w kwocie 130 tys. zł


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
93 %
2kmh
100 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
25 °
czw.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE