niedziela, 10 grudnia, 2023

Co dalej z placem przy PCK?

Nie będzie likwidacji placu zabaw przy ul. PCK. Miejsce zostanie przeorganizowane tak, by stało się bezpiecznym, przyjaznym dla dzieci oraz młodzieży punktem rekreacji i odpoczynku.

Punktem wyjścia do dyskusji jest stan urządzeń, które na takich placach są zamontowane. W przypadku placu przy ul. PCK Instytut Nadzoru Technicznego zakwestionował bezpieczeństwo użytkowania wszystkich zlokalizowanych tam urządzeń (prócz karuzeli, która mogła być naprawiona), wydając nakaz ich usunięcia. Tak też się stało.

Dostawiono tam huśtawkę jednak młodzież wykorzystuje to miejsce do gier zespołowych. I w tę stronę chce iść krośnieński magistrat. Kierunek wyznaczają sami użytkownicy. W przypadku placu przy PCK brane jest pod uwagę przeorganizowanie miejsca tak, by możliwa była tam gra np. w piłkę, zapewniając też miejsce do odpoczynku (ławki, siedziska, itp.). Nowa koncepcja jest na etapie tworzenia.

Trzeba zaznaczyć, że rokrocznie koszty wymiany lub napraw obiektów do zabawy, po tym jak często są dewastowane, sięgają ponad 100 tysięcy złotych. Restrykcyjne normy wyraźnie wskazują – co i jak może być użytkowane.

Za zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektów małej architektury na placach zabaw odpowiedzialny jest właściciel, czyli w tym przypadku Gmina. To burmistrz bierze na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci bawiących się na takim placu zabaw.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
3.8 °
80 %
5.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
5 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE