niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieJulka o wielkim sercu - pomaga sprzedając lemoniadę

Julka o wielkim sercu – pomaga sprzedając lemoniadę

Może jeszcze 30 lat temu ta historia przeszłaby bez echa, ale w dobie cyfrowego świata i uzależnienia od komputerów i telefonu działalności niespełna 11-letniej Julii zasługuje na brawa. Porozmawialiśmy z młodą krośnianką, która pomaga nie tylko zwierzakom, ale też swojej koleżance.

Poproszę lemoniadę – mówię do niespełna 11-letniej dziewczyny, która w pobliżu Mostu Elizy wystawiła stolik. Julia wyciąga spod stołu kubek, papierową słomkę i schowany lód. Dokłada plasterek pomarańczy, a wszystko zalewa przygotowaną lemoniadą – Może się Pan poczęstuje – wskazując na cukierki. Tyle i aż tyle. Dla niej każdy klient jest ważny. Cena napoju trochę mniej, bo płacimy tyle ile możemy.

Julia pracuje tak średnio cztery godziny dziennie. Oczywiście w wakacje. W pozostałą część roku ma trochę więcej pracy, tylko że 200 metrów dalej, w Szkole Podstawowej nr 1. Efekty także są – świadectwo z czerwonym paskiem i stypendium.

Na początku chciałam trochę zarobić, aby mieć trochę lepszy rower. Z mamą wpadliśmy na pomysł, żeby sprzedawać lemoniadę i przy okazji pomóc zwierzętom z Psiego Azylu. Tam potrzebna jest specjalna karma i na taką chcę nazbierać – mówi Julia w rozmowie z nami.

Z córki najbardziej dumna jest Agnieszka PrzybylakTo miała być dobra zabawa i pokazanie Julce jak to jest „zarabiać”, bo taka była ciekawa, a zamiast siedzieć na Tik Toku, może zrobić coś pożytecznego – mówi, ale od razu zastrzega, że pomysł ze sprzedażą lemoniady, przygotowaniem stoiska wychodził od Julii. Lemoniada idzie… jak woda i tylko w sam piątek i sobotę uzbierano ponad 600 zł.

Część środków zostanie przekazanych na pomoc dla zwierząt w Psim Azylu, ale szybko znaleziono kolejny cel zbiórki. Koleżanka Julii – Blanka wymaga terapii zajęciowej, logopedy, wizyt u specjalistów oraz innych wydatków związanych z niepełnosprawnością. Zdiagnozowano u niej autyzm dziecięcy, niepełnosprawność intelektualną oraz ADHD. Pani Agnieszka zorganizowała licytację lemoniady, ale też zachęca do wpłacania pieniędzy na zbiórkę TUTAJ. Julia już sama uznała, że będzie przeznaczać wszystkie pieniądze na pomoc dla Blanki i psiaków.

A co z rowerem dla Julii? – dopytujemy – Ach rower… Julce świetnie poszło na zawodach Kaczmarek Electric i marzy jej się rower MTB. Chciałaby zapisać się do grupy KO MTB i tak sobie myślę, że rower dostanie od nas za to co robi i jaka jest – mówi nam Agnieszka, gdy Julia pyta, czy chcemy dokładkę lemoniady.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
24.8 ° C
24.8 °
23.8 °
39 %
1.6kmh
83 %
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
18 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE