poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKontrole dróg z pomocą drona

Kontrole dróg z pomocą drona

Policjanci z Krosna Odrzańskiego kontrolują drogi przy pomocy drona.

Mimo wielu działań podejmowanych prze policjantów krośnieńskiej drogówki, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których kierujący lekceważą obowiązujące przepisy, a tym samym stają się potencjalnymi sprawcami wypadków drogowych. Przeciwdziałając niebezpiecznym sytuacjom na drogach, policjanci krośnieńskiej drogówki organizują cyklicznie działania pod nazwą „Bezpieczny Powiat”, podczas których prowadzą wzmożone kontrole prędkości, a także obserwują czy podróżni stosują się do przepisów i postępują zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

W środę – 25 maja – policjanci z Krosna Odrzańskiego wspierani przez kolegów z Żar i Gorzowa Wielkopolskiego obserwowali zachowanie kierowców nie tylko z lądu, ale i powietrza. Dzięki wykorzystaniu radiowozu z wideorejestratorem mogli szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości i studzić zapędy kierowców, którzy zdecydowali się na zbyt szybką jazdę. Nieoceniony podczas akcji był także policyjny dron, który rejestrował łamanie przepisów przez kierujących. Na tym się jednak nie kończyło. Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców. Działania prowadzone były w szczególności na drodze krajowej numer 32, na skrzyżowaniu dróg oznaczonym znakiem STOP, w miejscach zagrożonych bezpieczeństwem, a także wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach ciągłego pośpiechu ma to ogromne znaczenie, dlatego nie pozwólmy by wszystko inne przedkładało się nad rozsądek, który zawsze powinien nam towarzyszyć podczas jazdy za kierownicą. 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
28.2 ° C
28.8 °
26.8 °
33 %
2.7kmh
4 %
pon.
30 °
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
28 °
pt.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE