środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKontrole dróg z pomocą drona

Kontrole dróg z pomocą drona

Policjanci z Krosna Odrzańskiego kontrolują drogi przy pomocy drona.

Mimo wielu działań podejmowanych prze policjantów krośnieńskiej drogówki, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których kierujący lekceważą obowiązujące przepisy, a tym samym stają się potencjalnymi sprawcami wypadków drogowych. Przeciwdziałając niebezpiecznym sytuacjom na drogach, policjanci krośnieńskiej drogówki organizują cyklicznie działania pod nazwą „Bezpieczny Powiat”, podczas których prowadzą wzmożone kontrole prędkości, a także obserwują czy podróżni stosują się do przepisów i postępują zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

W środę – 25 maja – policjanci z Krosna Odrzańskiego wspierani przez kolegów z Żar i Gorzowa Wielkopolskiego obserwowali zachowanie kierowców nie tylko z lądu, ale i powietrza. Dzięki wykorzystaniu radiowozu z wideorejestratorem mogli szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości i studzić zapędy kierowców, którzy zdecydowali się na zbyt szybką jazdę. Nieoceniony podczas akcji był także policyjny dron, który rejestrował łamanie przepisów przez kierujących. Na tym się jednak nie kończyło. Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców. Działania prowadzone były w szczególności na drodze krajowej numer 32, na skrzyżowaniu dróg oznaczonym znakiem STOP, w miejscach zagrożonych bezpieczeństwem, a także wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach ciągłego pośpiechu ma to ogromne znaczenie, dlatego nie pozwólmy by wszystko inne przedkładało się nad rozsądek, który zawsze powinien nam towarzyszyć podczas jazdy za kierownicą. 


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
-3.3 ° C
-3 °
-7.2 °
71 %
0.9kmh
2 %
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
6 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE