wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrosno powalczy o 60 milionów złotych

Krosno powalczy o 60 milionów złotych

Pięć projektów, pięć kosztorysów, pięć zadań, które bez wsparcia zewnętrznego są trudne do realizacji. Krośnieński magistrat wnioskuje o pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych

Zamek, szkoła, remiza, świetlica, droga – złożone projekty dotykają ważnych dla mieszkańców obszarów.

Najdroższym projektem jest ten, dotyczący remontu wschodniego skrzydła Zamku Piastowskiego (wartość 28,5 mln zł). Akceptacja tego wniosku byłaby ogromnym sukcesem, ponieważ oznaczałaby zamknięcie kompleksowego odnowienia całego obiektu i wyposażenia go w nowoczesne multimedia podnoszące atrakcyjność zamku dla zwiedzających.

20 milionów złotych – tyle potrzeba na remont budynku Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z budową hali sportowej oraz boiska wielofunkcyjnego.

Urzędowy zespół odpowiedzialny za pozyskiwanie pieniędzy zewnętrznych wnioskuje także o pieniądze na budowę remizy w Osiecznicy. – Prawie 5 milionów złotych potrzeba na kompleksową modernizację świetlicy w Wężyskach. Celem Funduszu Polski Ład jest odbudowa kraju po pandemii wierzymy więc, że nasze wnioski znajdą akceptację – mówi Anna Januszkiewicz, Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Ważnym, będącym kontynuacją dotychczas prowadzonych prac, jest zakres piątego wniosku – mianowicie przebudowy drogi od ulicy Kościuszki do Łochowic. Dzięki współpracy Powiatu i Gminy obecnie remontowana jest Kościuszki, natomiast do zrobienia pozostanie dalszy ciąg drogi, w kierunku Łochowic. Na to potrzeba prawie 5 milionów złotych.

Wszystkie złożone projekty zamykają się kwotą 60 milionów złotych. Rozstrzygnięcie naboru rząd zapowiada na przełom maja i czerwca.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE