wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKto będzie komisarzem w gminie Dąbie?

Kto będzie komisarzem w gminie Dąbie?

Radny powiatu krośnieńskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Bogdan Śnieżek – złożył w ostatnich dniach mandat radnego. Czy zostanie komisarzem wyborczym w gminie Dąbie?

Bogdan Śnieżek do niedawna był radnym powiatowym w powiecie krośnieńskim. Był, ponieważ w ostatnich dniach złożył mandat. Informację potwierdził starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński. W efekcie jego miejsce zajmie następny kandydat na radnego z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości – czyli Jan Szatkowski z miejscowości Kamień.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, Bogdan Śnieżek ma zostać komisarzem wyborczym w gminie Dąbie. Przypomnijmy, że gmina Dąbie od grudnia zeszłego roku nie ma wójta, ponieważ uprawomocnił się wyrok Marcina R. w sprawie próby wyłudzenia odszkodowania. Sprawa zaczęła się około 3 lata temu, kiedy w Gronowie doszło do wypadku, w którym zderzyły się dwa wozy strażackie. Jeden z nich, to był pojazd bojowy OSP Szczawno, który prowadził wtedy Marcin R. Kabina samochodu OSP Szczawno została zniszczona. Gmina Dąbie wydała na naprawy około 150 tys. zł.

Wójt zapewniał też, że pojazd został ubezpieczony. Problem w tym, że umowa z firmą ubezpieczeniową miała zostać zawarta dzień po wypadku, czyli po tym, jak wóz strażacki był już uszkodzony.

Informacja o tym, że Śnieżek będzie komisarzem wyborczym jeszcze nie została potwierdzona, ponieważ trzeba jeszcze poczekać na ostatnie dokumenty. Następnie B. Śnieżek będzie miał trzy miesiące na ogłoszenie wyborów. Co zastanawiające, B. Śnieżek do tej pory był związany z Osiecznicą i okolicami Krosna Odrzańskiego i z gminą Dąbie miał niewiele do czynienia.

Bogdan Śnieżek jest mieszkańcem Osiecznicy. Jest emerytowanym strażakiem, był komendantem KP PSP w Krośnie Odrzańskim, prezes OSP Osiecznica. Zasiadał w Radzie Miejskiej gminy Krosno Odrzańskie w latach 2002-2014 i był radnym Powiatu Krośnieńskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
5.5 ° C
6 °
5.5 °
84 %
7.1kmh
96 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
9 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE