środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKto wyremontuje Zamek Piastowski?

Kto wyremontuje Zamek Piastowski?

Wciąż trwają poszukiwania wykonawcy, który odbuduje dwa skrzydła Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim.

Pod koniec minionego roku doszło do zawalenia się jednej ze ścian zabytkowego Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim. Pisaliśmy o tym wydarzeniu wielokrotnie. Pojawiły się nawet sugestie, że do zawalenia się części wschodniego skrzydła doprowadziły prace nad zabezpieczeniem przeciwpowodziowym na Odrze. Sprawdziliśmy to.

Teraz gmina stara się o odbudowę dwóch skrzydeł Zamku Piastowskiego, w tym tego, które niedawno się zawaliło. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został ogłoszony prawie miesiąc temu. Przetarg dotyczy nie tylko odbudowy wspomnianych ścian zabytkowego obiektu, ale również wykonanie robót budowlanych przy Kościele Parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim.

– Na rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy będziemy musieli trochę poczekać – powiedział w rozmowie z Gazetą Lubuską burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. – Trzeba pamiętać, że chodzi o duże zadania za potężne pieniądze i każdy potencjalny wykonawca będzie dokładnie analizował kosztorysy.

Wykonawcy mają coraz mniej czasu, aby zgłosić swój akces do wymienionych wcześniej zadań. Oferty można składać do 13 maja.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-1.3 ° C
-0.2 °
-1.8 °
78 %
4.6kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE