poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNie ściągnęła nogi z gazu w Brzózce. Dostała wielki mandat

Nie ściągnęła nogi z gazu w Brzózce. Dostała wielki mandat

Zatrzymana do kontroli kierująca audi, w miejscowości Brzózka przekroczyła dozwoloną prędkość o 62 kilometry na godzinę. Okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy…

Przekraczając prędkość w terenie zabudowanym o 50 kilometrów na godzinę, musimy liczyć się z tym, że nie tylko otrzymamy mandat i punkty karne, ale także nie będziemy mogli kierować, gdyż nasze prawo jazdy zostanie zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Jeśli kierujący mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy i nie będzie to jedyna kara, jaką poniesie kierowca.

Przekonała się o tym kierująca audi, która w środę (1 czerwca) zdecydowała się jechać szybciej przez miejscowość Brzózka. Dokonany przez policjanta krośnieńskiej drogówki pomiar prędkości wykazał, że jechała ona z prędkością 112 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50.

Podczas kontroli okazało się, że nie ma ona uprawnień do kierowania, gdyż zostały jej zatrzymane na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę.

25-latka z pewnością na długo zapamięta ten dzień. Poza 1500 złotowym mandatem karnym jaki otrzymała za przekroczenie prędkości, okres na jaki zostanie zatrzymane jej prawo jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Ponadto za kierowanie bez uprawnień grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Jednak o tym jakie poniesienie konsekwencje za to wykroczenie zdecyduje już sąd, gdzie skierowany zostanie wniosek o ukaranie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
20.4 ° C
20.4 °
18.8 °
59 %
1.4kmh
100 %
niedz.
20 °
pon.
29 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE