sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieNielegalny tytoń przechwycony w Pławiu

Nielegalny tytoń przechwycony w Pławiu

Policjanci z Krosna Odrzańskiego przejęli kartony z wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Transport został zatrzymany w Pławiu – gmina Dąbie.

We wtorek – 24 maja – policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy obserwując zachowanie kierowców w miejscowości Pław, zauważyli nadjeżdżający od strony Zielonej Góry pojazd marki Fiat Ducato, który postanowili skontrolować. Jednak gdy policjant dał kierującemu znak do zatrzymania się, ten zredukował bieg i gwałtownie przyspieszył w kierunku miejscowości Dąbie.

Funkcjonariusze niezwłocznie po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna nie reagował na nie i wyprzedzając inne samochody próbował uciec. W pewnym momencie, po zjechaniu z drogi głównej w kierunku miejscowości Kosierz, zatrzymał pojazd.

Sytuację natychmiast wykorzystali policjanci, którzy podbiegli do auta i wyciągnęli kierującego z samochodu, którym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych miał on decyzją prezydenta miasta cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto po otwarciu przestrzeni bagażowej busa, okazało się, że jest ona wypełniona kartonami zawierającymi wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli samochód wraz z załadunkiem, a następnie przeprowadzili oględziny ujawnionego towaru.

49-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast samochód trafił na policyjny parking. Łącznie policjanci zabezpieczyli do sprawy karnej blisko 62 tysiące paczek papierosów, co stanowi około milion dwieście czterdzieści tysięcy sztuk papierosów. Narażenie Skarbu Państwa, z tytułu nieopłacenia należnych podatków, szacowane jest na niemal 1,2 miliona złotych.

Podczas przesłuchania, mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzy, co spowodowało uszczuplenie należności z tytułu podatku akcyzowego o łącznej wartości blisko 1,2 mln, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
21.5 ° C
21.5 °
18.8 °
45 %
4.6kmh
29 %
sob.
25 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
26 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE