poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBobowicko ma nowego sołtysa

Bobowicko ma nowego sołtysa

W minioną środę (tj. 25.05) odbyły się wybory sołtysa oraz wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej. Nowym włodarzem Bobowicka została Barbara Janas-Gall, z kolei Rada powiększyła się o plastyczkę Małgorzatę Biernat.

W głosowaniu wzięło udział ponad pięćdziesięcioro mieszkańców wsi, w tym mieszkający tam burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz. Na stanowisko sołtysa zgłoszono tylko jedną kandydatkę, to właśnie Barbara Janas-Gall, którą jednogłośnie poparli wszyscy głosujący.

Nowa sołtys jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 6 w Międzyrzeczu. Wcześniej pracowała w Ośrodku Kultury w Polkowicach. W ostatnim plebiscycie Gazety Lubuskiej zajęła pierwsze miejsce w powiecie kategorii „nauczyciel roku”, a później została finalistką etapu wojewódzkiego.

– Mam nadzieję, że się wykażę. Pomysłów mam sporo – zapewniała nowa pani sołtys, jak czytamy na oficjalnym Facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz.

Jakie to pomysły? Póki co nie wiadomo. Wszystko okaże się w trakcie urzędowania.

Z kolei do Rady Sołeckiej dołączyła plastyczka Małgorzata Biernat, która podobnie jak Barbara Janas-Gall uzyskała jednogłośne poparcie.

Wybory odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
20 ° C
20 °
20 °
73 %
3.9kmh
94 %
pon.
20 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE