czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieObchody Święta Policji w Krośnie Odrzańskim

Obchody Święta Policji w Krośnie Odrzańskim

W piątek – 15 lipca – w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbyły się obchody Święta Policji.

W obchodach Święta Policji w Krośnie Odrzańskim udział wzięli: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, mł. inspektor Szymon Sędzik, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim, kom. Tomasz Kaczyński, przewodniczący Rady Powiat Krośnieńskiego – Kamil Kuśnierek, członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego – Tomasz Miechowicz, burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula, zastępca burmistrza Gubina – Justyna Karpisiak, wójt gminy Bobrowice – Wojciech Wąchała, wójt gminy Bytnica – Sebastian Bartczak, zastępca wójta gminy Maszewo – Zbigniew Kościukiewicz, sekretarz gminy Dąbie – Małgorzata Nowicka-Szymańska, reprezentujący gminę Gubin – Ireneusz Solecki, prokurator rejonowy w Krośnie Odrzańskim – Rafał Suchorski, dowódca 5. Kresowego Batalionu Saperów – ppłk Maksymilian Libelt, zastępca komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej – płk SG Paweł Maziec, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim – st. bryg. Grzegorz Lisik, kierownik dyrekcji Brandenburgii Południe – Sven Bogacz, nadleśniczy Nadleśnictwa Brzózka – Piotr Świder, nadleśniczy Nadleśnictwa Bytnica – Piotr Niemiec, nadleśniczy Nadleśnictwa Gubin – Marek Naruszewicz, nadleśniczy Nadleśnictwa Krosno – Ryszard Jasiński, przewodniczący Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Krośnie Odrzańskim – Bogdan Michalak, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Krośnie Odrzańskim – Dariusz Murawski, kapelan KPP w Krośnie Odrzańskim – ks. prob. Zbigniew Samociak.

Podczas obchodów Święta Policji w Krośnie Odrzańskim nadano 34 awanse, wręczono dwa medale za długoletnią służbę oraz 11 wyróżnień przyznanych przez przedstawicieli krośnieńskich samorządów.

– W imieniu samorządu powiatowego dziękuję za to, że jesteście wtedy, kiedy jesteśmy nam potrzebni, przy dużych czy małych przedsięwzięciach – mówił T. Miechowicz. – To dzięki Wam mieszkańcy powiatu krośnieńskiego czują się bezpieczni. Życzę Wam, abyście po służbie bezpiecznie wracali do swoich domów, gdzie czekają na Was bliscy.

– Gratuluję medali, awansów i przede wszystkim cieszę się, że podczas Święta Policji możemy mówić o rzeczach dobrych – zabrał głos burmistrz M. Cebula. – Kilkadziesiąt godzin temu zginął policjant na służbie. Zdałem sobie sprawę z tego, że my, idąc do pracy w biurach ryzykujemy niewiele. Możemy co najwyżej spotkać się z niezadowolonym mieszkańcem. Wy, idąc na służbę, nie wiecie czy z niej wrócicie. Nie ma większej ofiary, jak oddanie swojego życia za innego człowieka. Każdego dnia ciężką służbą udowadniacie, że zasługujecie na najwyższy szacunek i uznanie. Pełnię funkcję burmistrza już od 12 lat i oglądam to miejsce z łezką w oku. W 2016 roku została oddana do użytku najnowocześniejsza w garnizonie lubuskim Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim. Wiem, że pracujecie ciężko, aby nikt nie powiedział, że na taką siedzibę nie zasłużyliście. Czujemy się bezpiecznie, bo każdego wychodzicie na służbę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
16.5 ° C
16.5 °
13.8 °
88 %
1.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE