poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinBędzie kolejny medal Pawła Krupińskiego?

Będzie kolejny medal Pawła Krupińskiego?

Już w niedzielę – 17 lipca – gubiński pływak Paweł Krupiński weźmie udział w 2. Letnich Igrzyskach Europejskie VIRTUS w Krakowie. Będą kolejne medale?

17 lipca 2022r. w Krakowie na stadionie WKS Wawel oficjalnie rozpoczną się 2. Letnie Igrzyska Europejskie VIRTUS z udziałem sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W mistrzostwach wezmą udział reprezentanci osiemnastu państw z pięciu kontynentów (Afryki, Ameryki, Australii, Azji i Europy), w tym wielu medalistów igrzysk paraolimpijskich. Uczestnicy będą zmagać się w dziewięciu dyscyplinach: lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie, kolarstwie, wioślarstwie i w nowej w VIRTUS dyscyplinie, badmintonie, która w Krakowie będzie rozegrana pokazowo.

Jednym z polskich reprezentantów w pływaniu będzie gubinianin – Paweł Krupiński. Pływak z Zespołem Downa tylko w tym roku zdobył mnóstwo medali na wielu zawodach. M.in. w Ciechanowie, podczas Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem”, Paweł został podwójnym mistrzem oraz wicemistrzem Polski.

„Moc jest, w wodzie kotłuje się a my naszymi czasówkami często zaskakujemy. Dziękuję Karol za wspólne treningi. Jeszcze ostatnie szlify i 16.07 witaj sportowa przygodo, witaj Kraków. Moich krakowskich Przyjaciół zapraszam na basen AWF. Z Waszym wsparciem będzie lżej pokonywać kolejne konkurencje.” – napisał na Facebooku Paweł Krupiński.

Trzymamy mocno kciuki za Pawła!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
19.6 ° C
20.1 °
19.6 °
72 %
3.7kmh
1 %
pon.
19 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE