niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePędził ponad 100 km/h przez Radnicę. Zatrzymała go policja

Pędził ponad 100 km/h przez Radnicę. Zatrzymała go policja

W czwartek (16 listopada) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim zatrzymali kierowcę, który pędził 106 km/h przez Radnicę. Ponadto kierowca nie miał prawa jazdy!

W czwartek (16 listopada) na terenie powiatu krośnieńskiego trwały działania „Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

W realizację zadań zaangażowani byli policjanci drogówki, którzy usytuowani w rejonie przejścia dla pieszych w Radnicy obserwowali zachowanie kierujących względem pieszych. W pewnym momencie zauważyli bardzo szybko zbliżający się do nich pojazd. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że wynosi ona 106 kilometrów na godzinę, to jest o 56 kilometrów więcej niż można jechać w tym miejscu.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali kierującego oplem do kontroli. Okazało się też, 23-latek nie miał uprawnień do kierowania. Sprawa skierowana zostanie wraz z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Policjanci przestrzegają, że nie będzie akceptacji dla niebezpiecznych manewrów na drodze, a zwłaszcza dla przekraczania dopuszczalnej prędkości.

– Po raz kolejny przypominamy, że to właśnie niedostosowanie prędkości do aktualnych warunków na drodze jest najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji – podkreśla oficer prasowy KPP Krosno Odrzańskie, kom. Justyna Kulka. – Nabiera to zwłaszcza znaczenia jesienią, gdy warunki atmosferyczne – opady deszczu, silne porywy wiatru czy mgła – mogą wpływać na komfort naszej jazdy oraz widoczność tego co dzieje się na drodze. Nie zapominajmy również, że śliska czy mokra nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością znacząca wydłuża drogę hamowania naszego auto, przez co niebezpiecznie skraca nam się czas na właściwą reakcję.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-2.9 ° C
-2.9 °
-3.4 °
94 %
4kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE