wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePolicjanci czuwają nad bezpieczeństwem rowerzystów i pieszych

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem rowerzystów i pieszych

W czwartek (16 listopada) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego”, podczas którego zwracali nie tylko na kierowców, ale też pieszych i rowerzystów.

Jesienią piesi stają się mniej widoczni. A to za sprawą zmiennych warunków atmosferycznych, szybko zapadającego zmroku, a także noszonej przez pieszych ciemnej, bez żadnych elementów odblaskowych, odzieży wierzchniej. To czas, gdzie przed wiatrem i deszczem osłaniamy się kapturem bądź parasolem, które w znacznym stopniu ograniczają nam widoczność. W takich okolicznościach nietrudno o wypadek.

Dlatego też przeciwdziałając negatywnym zachowaniom na drodze, a także chcąc zdyscyplinować użytkowników drogi policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzą cyklicznie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których obserwują zachowanie kierujących, pieszych i rowerzystów na drodze.

Kontroli poddawana jest relacja kierowca- niechroniony, a także stopień respektowania przepisów przez każdą z tych grup. W czwartek (16 listopada) funkcjonariusze w szczególności kontrolowali ruch na drodze w rejonie przejść dla pieszych usytuowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Przemieszczając się między miejscowościami obserwowali także czy piesi idą właściwą stroną jezdni i rozdawali im odblaski.

Mając na względzie zmienność warunków na drogach, policjanci apelują do wszystkich uczestników drogi o zachowanie ostrożności: Przechodniu – mimo, iż jako pieszy masz pierwszeństwo na przejściu, zaznacz kierującemu swoją obecność. Gdy zapada zmierzch, stajesz się mało widoczny i nie dajesz szans na zauważenie cię. Wiedz, że każdy najmniejszy odblask to informacja dla kierowcy o naszej obecności na drodze. To szansa na bezpieczne ominięcie osoby idącej poboczem drogi, a gdy zajdzie konieczność zatrzymanie się. Kierowco – zwiększ ostrożność z jaką prowadzisz pojazd, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze i bezwzględnie przestrzegaj przepisów, których łamanie może nieść poważne konsekwencje nie tylko dla ciebie, ale także innych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
23.7 ° C
23.7 °
20.4 °
64 %
2.2kmh
100 %
wt.
27 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE