czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePotężny kompleks handlowy w Krośnie. Budowa w tym roku?

Potężny kompleks handlowy w Krośnie. Budowa w tym roku?

Kompleks handlowy czy też park handlowy w Krośnie Odrzańskim – były huczne zapowiedzi, a w tej chwili nic się nie dzieje przy ul. Pionierów. Prawdopodobnie to kwestia czasu.

O wielkiej inwestycji przy ul. Pionierów w Krośnie Odrzańskim pisaliśmy ostatnio we wrześniu 2021 roku. Wówczas okazało się, że park handlowy będzie jeszcze większy niż zapowiadano. Na terenie kompleksu będą znajdować się m.in. nowy market spożywczy oraz duży market budowlany. Pojawiły się też informacje, że w jednym z budynków będą zlokalizowane prywatne usługi medyczne. Oprócz samego parku handlowego powstanie też rondo łączące ul. Pionierów, Poprzeczną i Szosę Poznańską.

Do tej pory prace nad wielkim kompleksem nie ruszyły. Prawdopodobnie do czasu. Na portalu Krosno Odrzańskie Nasze Miasto możemy wyczytać, że w ostatnich dniach inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Ten pierwotnie miał być złożony znacznie wcześniej, ale musiały zostać wprowadzone zmiany w projekcie.

Ponadto inwestor zapewnia, że nie ma już miejsc w przyszłym parku handlowym. Jeśli więc przedstawiciel jakiegoś sklepu zastanawiał się nad wynajęciem przestrzeni w obiektach przy ulicy Pionierów w Krośnie Odrzańskim, to już jest za późno. Część umów już została podpisana, do parafowania pozostałych wkrótce dojdzie. Inwestor nie zdradza nazw marek sklepów, które będą znajdowały się w parku handlowym. Takie informacje zostaną przekazane dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

A ile może trwać rozpatrywanie takiego wniosku? Zwykle decyzje o zezwoleniu zapadają bardzo szybko, ale w przypadku tak potężnej inwestycji to musi potrwać. – Trudno podać dokładną datę, ale sprawdzenie wszystkiego zajmie około miesiąc – mówi starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński.

Według zapowiedzi inwestora budowa pierwszych obiektów potrwa około 10 miesięcy. Czyli jeśli dostanie zielone światło pod koniec maja i wtedy ruszy budowa, to można szacować, że kompleks handlowy w Krośnie Odrzańskim nabierze konkretnych kształtów w okolicach marca przyszłego roku. Jeśli nie będzie żadnych opóźnień…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
12.1 ° C
12.1 °
8.8 °
71 %
4.6kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
12 °
niedz.
8 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE