piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePowstał nowy bulodrom. Do czego służy?

Powstał nowy bulodrom. Do czego służy?

Kto powinien budować obiekty sportowe? Bez namysłu możemy odpowiedzieć, że samorząd. Gdy jednak ten nie ma pieniędzy, a gra do tego jest dosyć niszowa… to do pracy wchodzą społecznicy. Właśnie z pozyskanych zewnętrznych środków wybudowali w Krośnie Odrzańskim pierwszy bulodrom.

Kto nie lubi porzucać kulkami? – zadaje nam pytanie Mariusz Musik, prezes Fundacji Jeden za Drugim – Petanque, albo jak kto woli bule to bardzo prosta i stara francuska gra. Polega na tym, aby rzucając metalowymi kulami zbliżyć się do mniejszej drewnianej kulki nazywanej świnką – tłumaczy nam zasady.

Mariusz Musik projektuje tor

Do tej pory Mariusz wraz z przyjaciółmi korzystali z podłoża na terenie stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego marzeniem było jednak stworzenie takiego miejsca w Parku Tysiąclecia. Podpisali porozumienie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Skarpa”, która złożyła wniosek i pozyskała dofinansowanie ze programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Kiedyś tak właśnie się działało. Dzisiaj młodzież czeka na pomoc i wsparcie miasta, zamiast samemu chwycić za szpadel i zrobić coś pożytecznego – mówi nam Andrzej jeden z graczy i leciutko wyrzuca kulę w powietrze.

Okazuje się, że boisko ma spore obłożenie. Trzeba będzie wprowadzić terminarz – cieszy się Mariusz. Pozostali mieszkańcy z zaciekawieniem podchodzą i dopytują o zasady gry. Powoli nawet trwają dyskusje o zawodach i mistrzostwach gminy. Do tego jednak potrzeba więcej torów. Sprzęt też nie bywa najtańszy. Zwykłe kule można wprawdzie kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych, ale te profesjonalne kosztują nawet pareset.

Wsparcie dla budowy Bulodromu przekazał również starosta krośnieński Grzegorz Garczyński, z kolei burmistrz Marek Cebula nieodpłatnie udostępnił teren, aby taki tor powstał.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
15.5 ° C
15.5 °
15.4 °
72 %
2.4kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
22 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE