czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGubinSamorządowcy wspominają wójta Zbigniewa Barskiego

Samorządowcy wspominają wójta Zbigniewa Barskiego

W poniedziałek (27 lutego) zmarł wieloletni wójt gminy Gubin, Zbigniew Barski. Miał 62 lata. Lokalni samorządowcy wspominają i żegnają Z. Barskiego.

Zbigniew Barski pełnił funkcję wójta gminy wiejskiej Gubin od 2010 roku. Odszedł 27 lutego 2023 roku po walce z nowotworem.

Lokalni samorządowcy wspominają i żegnają Z. Barskiego:

  • Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego i prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego: – Śp. Zbigniew Barski – zaangażowany samorządowiec, z którym rozpoczęliśmy wspólnie urzędowanie w 2010 roku. Wtedy został po raz pierwszy wybrany Wójtem Gminy Gubin, jednej z największych gmin wiejskich w Polsce (46 sołectw). Zawsze zaangażowany, merytoryczny i spokojny w rozmowie. Skupiał się na rozwiązywaniu codziennych problemów, które mamy w samorządach. To nie była „gorąca głowa”, będzie nam brakowało, w Zrzeszeniu Gmin Województwa Lubuskiego, Jego wiedzy i zaangażowania, a w Gminie Krosno Odrzańskie także dobrego sąsiada.
  • Grzegorz Garczyński, starosta krośnieński: – Wczoraj wieczorem otrzymałem tą straszną wiadomość. Jestem wstrząśnięty, miałem okazję współpracować z Wójtem Zbyszkiem Barskim przez wiele lat. Udało nam się wspólnie zrealizować kilka inwestycji. Duża strata dla samorządu gminnego i powiatowego.
  • Ryszard Zakrzewski, wicestarosta krośnieński: – Zbyszek był moim kolegą z poprzedniego miejsca pracy. Razem uczyliśmy w Zespole Szkół Rolniczych. Myślę, że to również miało wpływ na to, iż świetnie dogadywaliśmy się w samorządzie. Ogromne zaangażowanie w życie szkoły przeniósł do urzędu. Bardzo często rozmawialiśmy o wspólnych projektach, z których sporo udało się zrealizować. Jego odejście jest ogromną stratą dla samorządu. Był w pracy do końca. Chciałbym, aby takim zapamiętali go wszyscy.
  • Wojciech Wąchała, wójt gminy Bobrowice: – Wójt Barski w mojej pamięci – jako młodego samorządowca – pozostanie jedną z postaci, która wprowadziła mnie w świat administracji lokalnej. Swoim spokojem, rozwagą i wyważonymi wypowiedziami na różnych spotkaniach dawał wzór do naśladowania. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem. Był osobą, na której zawsze można było polegać. Jego śmierć to nieodżałowana starta dla całego regionu.

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
17.4 ° C
17.4 °
17.3 °
85 %
4.3kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
23 °
sob.
23 °
niedz.
26 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE