piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieStarali się o te światła od lat. Sygnalizacja przy ulicy Słubickiej

Starali się o te światła od lat. Sygnalizacja przy ulicy Słubickiej

W czwartek – 8 września – instalowana była sygnalizacja świetlna przy ulicy Słubickiej w Krośnie Odrzańskim. O te światła krośnieńscy radni walczyli od dawna.

Przejście dla pieszych przy ulicy Słubickiej w Krośnie Odrzańskim, na odcinku między skrzyżowaniami z ulicą Mickiewicza i ulicą Henryka Sienkiewicza, jest miejscem, z którego często korzystają mieszkańcy, zwłaszcza młodsi – dokładniej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

Przez to, że ruch samochodowy na tym odcinku drogi krajowej jest spory, to niebezpieczeństwo na wspomnianym przejściu dla pieszych jest duże. Od lat zwracają na to uwagę rodzice dzieci z SP2 oraz krośnieńscy radni, którzy starali się o instalację sygnalizacji świetlnej przy pasach na Słubickiej.

Decyzja jednak należała do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przez długi czas GDDKiA uznawała, że sygnalizacja świetlna przy Słubickiej nie jest potrzebna. W jednym z pism skierowanej do radnych z Krosna Odrzańskiego użyto kontrowersyjnej argumentacji – przez to, że nie doszło tam do śmiertelnego wypadku, to wprowadzenie takich niebezpieczeństw nie jest potrzebne. Radnych oczywiście taka odpowiedź rozsierdziła, bo chcieli zapobiec nieszczęściu, a nie czekać aż ono się wydarzy.

W marcu zeszłego roku podjęto w końcu decyzję, aby sygnalizację świetlną przy przejściu na ulicy Słubickiej zainstalować: „W ramach przyjętego przez Radę Ministrów w lutym b.r. Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024, w najbliższych latach planowana jest realizacja zadania inwestycyjnego „Projekt i budowa wzbudzanej sygnalizacji świetlnej oraz oświetlenia dedykowanego na przejściu dla pieszych wraz z przeniesieniem przejścia w ciągu drogi krajowej nr 29 w m. Krosno Odrzańskie.”

W czwartek – 8 września – można było zauważyć, że światła przy ulicy Słubickiej są montowane. Będzie to sygnalizacja wzbudzana.

– Po prawie 20 latach próśb i zabiegania o wzbudzane światła na przejściu dla pieszych, GDDKiA właśnie realizuje tę inwestycję – cieszy się burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula. – Będzie tam taka sygnalizacja, jak przy Szkole Podstawowej nr 1.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
29.1 ° C
29.3 °
28.8 °
53 %
1.1kmh
100 %
pt.
26 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE