piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGubinGubin w budowie. Trwa realizacja zadań z Polskiego Ładu

Gubin w budowie. Trwa realizacja zadań z Polskiego Ładu

Przy pierwszym naborze wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych miasto Gubin pozyskało 4,5 mln zł na projekt „Budowa obiektów służących odbudowie zdrowia fizyczno-psychicznego w Gubinie”.

Większość mieszkańców pamięta raczej drugi nabór z Polskiego Ładu, ponieważ gubiński urząd pozyskał pieniądze na modernizację stadionu miejskiego. Ale to nie jedyne zadanie, która uda się sfinansować z Programu Inwestycji Strategicznych.

W pierwszym naborze Urząd Miasta w Gubinie pozyskał 4,5 mln zł na projekt „Budowa obiektów służących odbudowie zdrowia fizyczno-psychicznego w Gubinie”. Z tej puli pieniądze zostaną wydane na trzy zadania:

  • modernizacja i wyposażenie skateparku przy ulicy Miodowej
  • budowa pump trucka przy ulicy Sportowej
  • zagospodarowanie terenów zielonych w Gubinie (skwer przy ulicy Batalionów Chłopskich i Sikorskiego, park im. Waszkiewicza, „egzotarium”, teren przy kościele przy ul. Kujawskiej, „kwadraty” przy ulicy Wyspiańskiego, ulica Nowa).

W przypadku skweru przy ul. Sikorskiego – mają tam powstać nowe ciągi komunikacyjne, nasadzenia, a także mała fontanna. Jeśli chodzi o „egzotarium”, to ponownie na celownik wzięte zostaną ścieżki i zostaną zamontowane urządzenia do tzw. naukowego placu zabaw. Przy ul. Kujawskiej, przy kościele wykonane zostaną układy komunikacyjne, pojawią się rabaty z krzewami ozdobnymi i bylinami kwitnącymi oraz mała architektura przeznaczona do odpoczynku.

Przy pozostałych terenach również zmodernizowane zostaną ciągi pieszych, nie zabraknie nowych nasadzeń oraz miejsc do odpoczynku, a także innych elementów małej architektury.

Realizacja tych inwestycji ma potrwać kilkanaście miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
0.1 ° C
0.7 °
-1.6 °
88 %
2.5kmh
96 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
0 °
wt.
-1 °
śr.
-6 °

NAJPOPULARNIEJSZE