niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Odszkodowania za straty spowodowane przez nawałnicę

Odszkodowania za straty spowodowane przez nawałnicę

Mieszkańcy, którzy ponieśli szkody w związku z wczorajszymi ulewami i gradem mogą składać wnioski o odszkodowania. Odpowiednie dokumenty należy dostarczać do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Nawałnica, która w czwartkowy poranek przeszła nad Gorzowem spowodowała wiele szkód w całym mieście. Spadło aż 120 mm wody na metr sześcienny. Mieszkania i samochody zostały zalane, ulice były podtopione, a w niektórych miejscach zapadła się ziemia. Zdarzało się nawet, że silny wiatr wyrzucał szyby z okien.

Każdy kto w związku z tą sytuacją poniósł jakieś straty może się ubiegać o wypłatę odszkodowań.

– Zapomogi będą wypłacane, w tym także te, które gwarantują odbudowę budynków mieszkalnych w kwocie do 200 tys. złotych. Wnioski należy składać do samorządów, które przekażą je Lubuskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu. Po weryfikacji nastąpi wypłata odszkodowań. Dołożymy starań, aby pieniądze do poszkodowanych trafiły w trybie pilnym, a komisje z zakresu szacowania szkód (w tym także tych geologicznych) pomogły w ich szacowaniu – informuje Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski.

Gorzowianie odpowiednie wnioski powinni składać do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Tam też można uzyskać więcej informacji na ten temat.

Czytaj też:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE