niedziela, 3 grudnia, 2023

Wraca ruch wahadłowy i korki

Firma Strabag informuje, że od 27 września (środa) wprowadza ruch wahadłowy na odcinku ulicy Trakt Książęcy (od PKS do mostu tymczasowego).

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przebudowuje stary zabytkowy most na Odrze w Krośnie Odrzańskim w ciągu DK29. W związku z kolejnym etapem prac – budowa murów oporowych konieczne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego – do odwołania.

Most został podniesiony o blisko 2 metry metodą lewarowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i podniesienia klasy żeglowności Odry. Do jego uniesienia wykorzystano zespół siłowników hydraulicznych, a następnie konstrukcja została osadzona na nadbudowanych istniejących podporach. STRABAG przeprowadził te prace w sposób minimalizujący ingerencję w cenne przyrodniczo koryto rzeki Odry. Całość prac przy przebudowie mostu zostanie zakończona w IV kwartale 2024 r.

Niestety zmiana organizacji ruchu to kolejne utrudnienia dla kierowców oraz korki. Podróżującym, którzy mają możliwość skorzystania z dróg alternatywnych zalecamy korzystanie z tego rozwiązania.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-2.9 ° C
-2.9 °
-3.4 °
94 %
4kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE