wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościLubuski Kongres Kobiet

Lubuski Kongres Kobiet

XIII Lubuski Kongres Kobiet rozpocznie się dziś, tj. w sobotę 1 października o godz. 11.00. Główna część wydarzenia odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Wojna, pomoc uchodźcom oraz potrzeba pomocy długofalowej i systemowej – to zagadnienia pierwszego panelu. Zaproszenie do dyskusji z udziałem marszałkini przyjęli posłanka Krystyna Sibińska, poseł Tomasz Siemoniak (były Minister Obrony Narodowej), Julia Bogusławska,koordynatorka projektu „Ukrainka w Polsce”, Zofia Szozda, przedstawicielka inicjatywy społecznej „Lubuskie dla Ukrainy” i przewodnicząca Lubuskiej Rady Kobiet oraz Igor Lisin, wiceprezes Zarządu Fundacji Ukraina.

W drugim panelu będziemy kontynuować tematykę nam kobietom najbardziej bliską. Widzimy, że potrzeba promocji nie wygasa. Będziemy mówić o tym, że chociaż jesteśmy bardzo różni, jesteśmy równi. Będziemy mówić o potrzebie przeciwdziałania dyskryminacji. O tym, że należy głośno i wyraźnie sprzeciwiać się nierówności. To nie jest święto, to obowiązek organizacji takich kongresów – zaznaczyła marszałkini. Prelegentką będzie m.in. Olimpia Barańska-Małuszek, prezeska Gorzowskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia  

W sali prasowej zostanie także zorganizowana Strefa Zdrowia i Urody, która będzie dostępna w godz. 10.30 – 14.30. Podczas sobotniego Kongresu odbędzie się premierowy pokaz ostatniej kolekcji projektantki mody Natalii Ślizowskiej. Na koniec ok. godz. 14:00 koncert Sztywny Pal Azji!

Link do rejestracji i programu – https://lubuskie.pl/cms/359/program_xiii_lubuskiego_kongresu_kobiet


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.3 ° C
3.4 °
2.9 °
43 %
2.7kmh
100 %
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
-0 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE